Recenze Cel-Tec FHD 180 WiFi PRO: bezpečnostní IP kamera s nočním viděním

13.08.2017

Bezpečnostní IP kamera Cel-Tec FHD 180 WiFi PRO se chlubí otočným objektivem o 180°, detekcí pohybu či nočním viděním. Její předností je i vzhled, kdy na první pohled nejde poznat, že se jedná o kameru. Jak uspěla Cel-Tec FHD 180 WiFi PRO v testu?

Do rukou se mi dostala malá, černá krabička. Na první pohled vypadá jako powerbanka, ovšem Cel-Tec FHD 180 WiFi PRO je bezpečnostní IP kamera, která dokáže hlídat domácnost. Tato kamera s detekcí pohybu je ke koupi u distributora, který nám ji k recenzi zapůjčil.

Technické parametry Cel-Tec FHD 180 WiFi PRO

  • Senozor: 1MPx CMOS
  • Rozlišení: 1920x1080 25fps
  • FOV: 90° (objektiv otočný o 180°)
  • Formát videa: avi
  • Detekce pohybu: ano
  • Noční vidění: ano
  • Kapacita baterie: 5000 mAh

Představení Cel-Tec FHD 180 WiFi PRO

Popis kamery Cel-Tec FHD 180 WiFi PRO je jednoduchý, jedná se o nenápadnou černou krabičku. Kamera je vyrobená z plastu, objektiv se skrývá za černým lesklým pruhem na přední přední straně. Pouze na levé části najdeme pod krytkou všechny ovládací prvky. Nechybí zde zapínací přepínač, USB port, tlačítko pro reset kamery a slot na paměťovou kartu. Ta může mít velikost až 64GB.

V prodejním balení mimo samotné kamery dostanete i USB kabel, nabíjecí adaptér a instalační CD s programem pro sledování videa z kamery v PC. Cel-Tec FHD 180 WiFi Pro lze propojit i s mobilním telefonem bez internetového připojení a lze ji tak využít i jako dětskou chůvičku. Nechybí však ani funkce IP kamery, kdy se Cel-Tec FHD 180 WiFi spojí s místní WiFi sítí a ke kameře je pak možné se propojit mobilním odkudkoliv.

Praktické využití Cel-Tec FHD 180 WiFi PRO

Ať už Cel-Tec FHD 180 WiFi PRO umístíte kamkoliv, tak kamera se stará o záznam a živý stream videa z Vaší domácnosti (či kanceláře). 

První příklad použití je pomocí aplikace PRO iCAM. Ke kameře je možné se připojit pomocí mobilního zařízení odkudkoliv. Kamera je připojená k Vaší domácí WiFi síti a Vy se tak ke kameře můžete kdykoliv připojit.

V samotné aplikaci je možné mimo sledování toho, co kamera vidí, také spustit nahrávání či pořídit snímek, zapnout zvuk na kameře či měnit rozlišení. Nechybí ani možnost horizontálního a vertikálního převrácení obrazu. Dále je možné dálkově měnit jas, kontrast a vypnout signalizační diodu, které je na kameře. Nechybí ani možnost přepnout na noční záznam a upravovat sílu jasu při zapnutí infračerveného senzoru.

Pomocí aplikace je možné nastavit také detekci pohybu a její citlivost. Lze také povolit odesílání emailových zpráv a to když kamera detekuje pohyb. Informace o pohybu může přijít i na mobilní telefon v podobě notifikace a to i s aktuální fotkou z kamery. Skvělou funkcí je možnost otáčení objektivu o 180° a můžete tak sledovat vše, co se v prostoru před kamerou děje.

Pokud chcete sledovat, to co kamera vidí, musíte si nainstalovat program z dodávaného CD. Samotné ovládání kamery pak probíhá přes webový prohlížeč.

Máte možnost nastavovat rozlišení a lze také nastavit detekci pohybu a zasílání upozornění na email. Můžete upravovat sílu efektu nočního vidění a další. Pochopitelně i přes PC nechybí možnost zapnutí nahrávání videa. Otáčet s objektivem o 180° zleva doprava je možné i v tomto případě. Máte-li zakoupených více kamer, tak můžete sledovat živý náhled videa z dalších kamer a to na jedné obrazovce zároveň.

Jak je na tom kamera s kvalitou video záznamu? Cel-Tec FHD 180 WiFi PRO nahrává videa do AVI formátu při rozlišení 1920 x 1080 s 25 snímky za sekundu a s datovým tokem kolem 16Mbps. Video nahrané kamerou si můžete stáhnout zde.

Závěr

Cel-Tec FHD 180 WiFi PRO je nenápadná bezpečnostní kamera do domácnosti nebo kanceláře. Majitelé ocení hlavně možnost otočení objektivu o 180°. I když v nahraném videu lze slyšet motorek, který je hnací silou k otočení objektivu, tak v blízkosti kamery nic neslyšíte. Skvělá je i přítomnost IR senzoru, díky kterému kamera zvládne nahrát záběry v noci. Infračervené záření je neviditelné, takže se nemusíte bát, že by se kamera díky němu prozradila.

Ocenit se musí také šíře možností připojení. Hotspot: IP kameru lze propojit přímo s mobilním telefonem, kdy není třeba internetové připojení. Wifi připojení: IP kameru lze bezdrátově spojit s místní wifi sítí, pak je možno se na kameru připojit mobilním telefonem odkudkoliv, kde je internetové připojení. PC: Pokud je kamera připojena k místní síti skrze Wi-Fi, je možné prohlížet její obraz i z počítače.

Kvalita samotného záznamu postačuje pro účely, ke kterým je kamera Cel-Tec FHD 180 WiFi PRO určena. Navíc na paměťové kartě nezaberou videa moc místa.

Používáte doma bezpečnostní kameru? Co říkáte na Cel-Tec FHD 180 WiFi PRO? Napište do diskuze: