VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Bezdrátová myš HP Z3700: když je design důležitější než pohodlí (mini recenze)

09.05.2017

Velmi malá myš od HP, která se hodí zejména k notebookům, na první pohled zaujme svým vzhledem. Má jen tři tlačítka a funguje na jednu AA baterii. My jsme HP Z3700 vyzkoušeli.

HP Z3700 je optická bezdrátová myš, za kterou dáte kolem 300Kč a dá se pořídit v různých barevných variantách.

HP Z3700 Black Wireless Mouse, V0L79AA lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Porovnat ceny >>

Design

Za svou cenu potěší hlavně svým zpracováním, které je prvotřídní. Myš je sice kompletně vyrobena z plastu, ale jde vidět, že zde se nešetřilo. Jen pozor na to, že plast je lesklý a velmi snadno na něm zůstávají otisky prstů. Tedy alespoň u námi testované černé varianty.

Myš je opravdu velmi malých rozměrů a hodí se spíše k notebookům. Rozměry jsou 101 x 60 x 25 mm a váží 50 gramů. Bohužel vzhledem k těmto rozměrům nepočítejte s pohodlným ovládáním. Na ergonomii se v tomto případě nehledělo. I když se myš hodí jak pro leváky, tak i praváky, tak po delší době z ní budou bolet ruce.

Trochu nepochopitelně k myši v černé variantě dostanete USB adaptér, který má modrou barvu. Tohle se opravdu moc nepovedlo. Alespoň, že je adaptér opravdu malý a nevyčnívá moc ze svého místa.

Funkce

Tři tlačítka - to je vše co u HP Z3700 můžete očekávat. Dokonce chybí i tlačítko pro změnu rozlišení pohybu a musíte se tak spokojit s pevnou hodnotou 1200 DPI. Prostřední pogumované kolečko funguje jako rolovací a po stisku také jako pohyb po stránce ve všech směrech. Zaujme velmi tiché klikání, které je téměř neslyšitelné u všech tří tlačítek.

Myš HP Z3700 nabízí na spodní straně tlačítko pro vypnutí, tlačítko pro připojení myši k USB adaptéru a také zde najdeme modrý optický senzor. Díky němu myš velmi dobře funguje i bez podložky a na většině površích. Problém měla jen na skle, jinak si velmi dobře poradila i na hladkých površích a vůbec žádný problém nebyl s dřevem či papírem.

K myši dostanete jednu AA baterii, ta se dává pod vrchní kryt myši, který se dá velmi jednoduše sejmout. Pod krytem, který na svém místě drží magnety, najdeme také místo pro přenášení USB adaptéru.

Bohužel na myši nenajdeme žádné další tlačítka a chybí i dioda, které by naznačovala výdrž baterie. Ta by podle výrobce měla vydržet až na 16 měsíců provozu. HP také nenabízí žádný program, se kterým by se dala hlídat kapacita baterie nebo nastavovat hodnota rozlišení senzoru (DPI).

Závěr

Myš HP Z3700 zaujme hlavně svým designem a zpracováním, které patří při ceně myši kolem 300Kč opravdu ke špičkovému. Horší už je to s ergonomií a pohodlím při práci s myší. To je daň za její malé rozměry.

HP Z3700 se tak hodí spíše jako druhá myš, která se bude přenášet spolu s notebookem a zároveň bude dělat stylovou ozdobu. Pokud si ji chcete pořídit jako designový kousek, tak volte ale jinou než černou variantu, která je asi nejvíce nudná ze všech nabízených barev.

Jakou myš používáte? A dáváte přednost bezdrátové nebo drátové? Co říkáte na testovanou HP Z3700? Napište do diskuze:

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!