VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Camera FV-5: foťte s mobilem, jako by to byla zrcadlovka

21.09.2017

Aplikace FV-5 promění Váš mobilní telefon v zrcadlovku. Tedy alespoň co do množství funkcí. Nechybí možnost nastavení expozičních časů, clony, EV či focení do PNG. Placená verze umí i 16bit RAW.

Pokud hledáte program pro úpravu selfie na Facebook, tak v tomto článku Vás nepotěšíme. Camera FV-5 je totiž program pro nastavení při focení. I když všechny mobilní telefony mají ve svém základu aplikaci pro focení, tak většinou taková aplikace má jen základní nastavení. Camera FV-5 jde více do hloubky.

Už po spuštění aplikace Vás na úvodní obrazovce uvítají možnosti nastavení jako Vyvážení bílé, Režim ostření, Měření expozice, ISO, či EV. Navíc je možné si uzpůsobit, co vše chcete na displeji vidět.

Velmi zajímavý je Režim S. Režimy s prioritou času se v aplikacích pro mobilní telefony nevyskytují. I když tento režim je značně omezen, tak je možné volit čas otevření závěrky v několika krocích. Bohužel v tomto režimu chybí možnost nastavit ISO nebo vyvážení bílé.

Další vychytávka je při zoomu. Roztažením po displeji dvěma prsty vyvoláte digitální zoom a aplikace ukazuje ekvivalent ohniskové vzdálenosti!

Aplikace Camera FV-5 toho slibuje mnohem více, dokáže fotit bezztrátové PNG fotografie. Nechybí ani možnost fotit do RAW (DNG), ovšem to jen v placené verzi. Ve verzi zdarma je také nutné počítat s omezením v podobě maximálního rozlišení fotografií 3MPx.

Camera FV-5 můžete ve verzi zdarma stahovat na Google Play, placená verze bez omezení rozlišení a s focením do RAW stojí kolem 75 Kč.

Jakou aplikaci pro focení využíváte ve svém mobilním telefonu? Dejte nám tip!

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!