VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Anonymní karty v Chrome pro Android lze nově zabezpečit otiskem prstu

27.01.2023

Pokud využíváte na svém mobilním telefonu se systémem Android prohlížeč Chrome od Google, tak nově můžete využít nové zabezpečení. Pro přístupk k anonymním kartám je totiž možné nastavit odemknutí pomocí otisku prstu.

Text: Ondřej Kaňa

Nová funkce, kterou v nastavení Chrome pro Android naleznete pod názvem "Při uzavření Chromu zamknout anonymní karty" je novinka, která se v těchto dnech zavádí pro všechny uživatele. Pokud si chcete funkci aktivovat, tak ji naleznete v Nastavení - Ochrana soukromí a zabezpečení.

V případě, že si po povolení této funkci otevřete nějakou stránku pomocí anonymní karty, následně chrome opustíte a znovu se do něj vrátíte, tak vás Chrome vyzve k odemknutí anonymních karet pomocí otisku prstu. Dokud odemknutí nepovedete, tak nepůjde vidět ani náhled stránky a nelze ani provést print screen obrazovky.

Pokud novou funkci v nastavení Chrome nevidíte, tak je nutné počkat až ji Google spustí na straně serveru (nejde o aktualizaci Chrome z Google Play). Google také na svém blogu dává pět tipů, jak pracovat s Chrome bezpečněji.Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!