VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Google Fotoskener: digitalizace fotek pomocí mobilu

04.04.2017

Fotoskener od Google je aplikace, která dokáže naskenovat fotky a uložit je v digitální podobě pomocí objektivu mobilního telefonu. Vyzkoušeli jsme ji, stojí za to?

Pokud se Vám doma "válí" fotografie, které jsou ještě z dob, kdy nebyly digitální fotoaparáty nebo digitální kopie již neexistuje, tak jste možná přemýšleli, jak tyto fotky dostat na harddisk. Zkusit můžete jednoduchý způsob v podobě aplikace Fotoskener. I když jednoduchý není až tak správné slovo...

Nejdříve je nutné pomocí aplikace vyfotit fotku (úvodní obrazovka nabízí jen možnost zapnout nebo vypnout blesk), která by se měla vejít do rámečku, jenž aplikace zobrazuje. V dalším kroku pohybujete mobilem tak, abyste "naskenovali" fotku ještě 4x. K tomu Vám pomáhají 4 bílé kruhy, na něž musíte fotoaparát nasměřovat.

Díky opravám perspektivy jsou naskenované fotky rovné a automaticky oříznuté. Pokud se přeci jen oříznutí nepovede, tak máte možnost manuální opravy. Aplikace také odstraňuje odlesky, které by se při vyfocení mohly objevit.

A jak vypadají naskenované fotky pomocí aplikace Fotoskener?

Originální fotky byly foceny někdy kolem roku 1981 a jejich obrazová kvalita sama o sobě není příliš dobrá. I tak ale aplikace Fotoskener příliš neoslní a v podstatě podobných výsledků můžete dosáhnout jen vyfocením fotografie mobilem. Nepotěší ani výsledné nízké rozlišení fotek, které je 2000 x 1333 pixelů (2,6MPx rozlišení s poměrem stran 3:2). Lepší už je to se zvládnutím úpravy perspektivy, které funguje dobře.

Pokud tedy doma nemáte klasický skener (což je nejlepší způsob archivace fotek) a fotky si chcete spíš dát jen na Facebook, než je opravdu digitálně archivovat, tak aplikace Fotoskener nemusí být špatnou volbou. Ale nečekejte lepší kvalitu, než jen ofocením pomocí mobilního telefonu.

Aplikaci Fotoskener můžete zdarma stahovat na Google Play

Co říkáte na aplikaci Fotoskener od Google? Má podle Vás smysl? Znáte lepší aplikaci? Napište do diskuze:

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!