VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Google Home přidává detekci přítomnosti pomocí Google Nest a Nest Hub

25.09.2022

Detekce přítomnosti zjišťuje chytrá domácnost Google dle polohy vašeho mobilního telefonu. Nově lze v aplikaci Google Home nastavit detekci přítomnosti i pomocí chytrých reproduktorů Nest a displejů Nest Hub. Jak detekci přítomnosti nastavit?

Text: Ondřej Kaňa

Aplikace Google Home je takové centrum chytré domácnosti. Díky detekci přítomnosti Google dokáže zapínat čí vypínat světla, zapnout a vypnout bezpečností kameru a podobně. Detekce přítomnost probíhala díky poloze mobilního telefonu, který byl v Google Home nastaven.

Novinkou v aplikaci Google Home je možnost nastavit si detekci přítomnosti také pomocí chytrých reproduktorů Google Nest Mini (recenze) či chytrých displejů. Pokud někdo v domácnosti promluví na reproduktor či displej nebo využije dotykového ovládání, vyhodnotí Google přítomnost člověka v domácnosti a nastaví domácnost z "Pryč" na "Doma". Tím se také spustí sled událostí, které jsou pro přítomnost v domácnosti nastavené. Pokud navíc máte chytrý displej Google Nest Hub 2. gen (recenze) tak se detekce přítomnosti nastaví díky senzorům i v případě, že jste poblíž displeje a není nutné na Nest Hub 2. generace mluvit.

Jak nastavit detekci přítomnosti v Google Home na zařízení Nest?

  1. Nastavte si mobilní telefon do jazyka, který je oficiálně podporovaný (angličtina, němčina, španělština atd). Tento jazyk je nutný jen pro nastavení přítomnosti, po nastavení se jazyk může vrátit zpět na češtinu.
  2. V aplikaci Google Home klikněte na "Settings" a v nastavení vyberte položku "Presence sensing.

Na této obrazovce již vidíte všechny své reproduktory, které máte přidané do své domácnosti (viz fotografie výše) a můžete vybrat všechny nebo jen ty, které chcete, aby detekovaly vaši přítomnost. Každý reproduktor, u kterého povolíte volbu, bude detekovat přítomnost pomocí hlasových povelů, dotykového ovládání a senzorů.

Kromě reproduktorů lze pro detekci přítomnosti využít také další zařízení Nest jako jsou termostaty (pomocí změny teploty), snímače pohybu a další. Jak produkty Google Nest snímají přítomnost je popsáno na webu podpory Google.Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!