VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Google připravuje funkci, která by z mobilních telefonů Pixel udělala autokameru

17.05.2023

Google připravuje aktualizaci pro mobilní telefony Pixel, která by z nich udělala kameru do auta. Dostane se tato funkce i na další telefony s Androidem?

Text: Ondřej Kaňa

Autoři webu 9To5Google provedli rozbor nové aktualizace aplikace Personal Safety, která je součástí mobilních telefonů Google Pixel. Ta aplikace umožňuje ve vybraných regionech funkce jako je nouzové sdílení či detekce autonehody nebo pádu. Nově se v testovací verzi aplikace objevila také funkce Dashcam.

Funkce autokamery v mobilech Pixel umožňuje zaznamenávat video a zvuk během jízdy autem. Pokud je tedy mobilní telefon umístěn například v držáku na předním skle, tak by mohla odpadnout nutnost pořizovat externí kameru do auta.

V případě, že mobilní telefon nahrává video, tak se dá i nadále běžně používat, a to včetně navigace. Je zde také možnost vypnout obrazovku telefonu a pokračovat v nahrávání videa.

Nastavit si můžete, aby se nahrávání videa spustilo automaticky, když se mobilní telefon připojí k určitému Bluetooth (např. k BT v autě) a když se od Bluetooth odpojíte, tak nahrávání videa se automaticky ukončí. Nahrávky jsou pak po třech dnech od natočení automaticky mazány, aby nezabírali místo v úložišti telefonu. Maximální délka záznamu je pak 24 hodin.

Jestli se funkce dostane i mimo telefony Pixel od Google není jisté. Ostatně jde o testovací verzi aktualizace a je možné, že i telefony od Google budou na spuštění této funkce čekat ještě dlouho.

Celkově se funkce autokamery v mobilním telefonu jeví jako velmi zajímavá, i když myslet je třeba na přehřívání telefonu. Kdy některé mobily mají problém už po pár minutách nahrávání videa. Otázkou je i dostupnost pro další regiony. Už teď je funkce detekce autonehody omezena regionem a je dostupná jen ve velmi omezeném počtu zemí.Chytrá domácnost se stává běžnou součástí našich životů, s různými výrobci může být ale integrace složitá. Nový standard Matter slibuje zjednodušení. Jak funguje spolu s chytrou domácností od Google?

Chytrá domácnost se stává běžnou součástí našich životů, s různými výrobci může být ale integrace složitá. Nový standard Matter slibuje zjednodušení. Jak funguje spolu s chytrou domácností od Google?

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!