VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Majitelé telefonů iPhone si stěžují na zhoršení výdrže baterie po přechodu na iOS 16

26.09.2022

Na internetu se objevují stížnosti majitelů telefonů iPhone, že po aktualizaci na iOS 16 se jim výrazně zhoršila výdrž baterie. Některým potíže přetrvávají už několik týdnů.

Text: Ondřej Kaňa

Před dvěmia týdny byl vydán nový iOS 16 a od té doby si někteří majitelé telefonů Apple iPhone stěžují, že se jim výrazně snížila výdrž na jedno nabití baterie. Celkem velké množství příspěvků lze najít na Reddit (Zdroj 1, Zdroj 2, Zdroj 3, Zdroj 4).

Není nic neobvyklého, že se po aktualizaci na novou verzi operačního systému zhorší výdrž. Nejen iOS, ale i u systému Android na pozadí po aktualizaci probíhají procesy a vlastně se telefon od začátku "učí", jak uživatel telefon používá. Většinou se výdrž na jedno nabití ustálí během pár dnů od provedení aktualizace. U některý uživatelů telefonů iPhone ovšem problém přetrvává už druhý týden a dá se tak spekulovat, jestli je špatně odladěný systém nebo Apple přikročil k nějakému záměrnému snížení výdrže u starších verzí mobilních telefonů.

Jeden z uživatelů píše, že se mu výdrž rozsvíceného displeje snížila z 5 hodin na 4. Další majitel Apple telefonu iPhone 12 si stěžuje, že běžně končil den s 25% baterie, teď je to jen 10%. Nutno podotknout, že jsou zde také příspěvky, které naopak výdrž baterie chválí a uživatelé tvrdí, že se jim po aktualizaci na iOS 16 výdrž naopak zvýšila. Je třeba také zmínit, že před pár dny byla oficiálně vydána aktualizace na iOS 16.0.2 a Apple pracuje na vydání verze 16.1, která je nyní v beta testování. S největší pravděpodobností tak dojde k opravě dalších chyb velmi brzo.

Máte telefon iPhone s aktualizací na systém iOS ve verzi 16? Jak jste na tom s výdrží telefonu v porovnání s iOS 15? Napište nám do komentářů v diskusi pod článkem!Chytrá domácnost se stává běžnou součástí našich životů, s různými výrobci může být ale integrace složitá. Nový standard Matter slibuje zjednodušení. Jak funguje spolu s chytrou domácností od Google?

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!