VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Jak na hodinkách Samsung Watch 4, Watch 5 a Watch 6 nastavit Google Assistant místo Bixby?

20.09.2022

Samsung na svých hodinkách s Wear OS zpřístupnil asistenta od Google. Jak ho aktivovat na hodinkách série Watch 4 (classic) a Watch 5 (PRO)?

Text: Ondřej Kaňa

Chytré hodinky od Samsungu, které užívají Wear OS s nadstavbou One UI (série Watch 4 a Watch 5) mají od května možnost využít Google asistenta a lze ho používat i místo Bixby. Aktivace je pak velmi snadná.

Prvním krokem ovšem je nastavit si mobilní telefon a tím i hodinky na angličtinu (resp. na jazyk, který Google Assistant oficiálně podporuje). V případě, že se pokusíte aktivovat asistenta s telefonem v češtině, vyskočí na vás chybová hláška.

Nemusíte se ovšem bát, že je nutné nastavený jazyk zachovat. Angličtina je důležitá jen pro aktivaci. Pokud máte mobilní telefon a hodinky v angličtině, tak stačí v nastavení hodinek přejít do sekce Google. Zde najdete položku Assistant (v případě, že nevidíte položku Assistant, ještě bude nutný krok navíc - přejít do Obchodu Play v hodinkách a Google Assistant si nainstalovat). Pokud na položku Assistant kliknete, tak budete vyzvaní k aktivaci na mobilním telefonu, kde již najdete obrazovku, která vás provede aktivací. Po úspěšném aktivování Google asistenta můžete mobilní telefon s hodinkami opět nastavit zpět do češtiny.

Na hodinkách Samsung Galaxy Watch 5 a Watch 4 je pak po zmáčknutí horního tlačítka defaultně nastaven Bixby. Po aktivaci Google asistenta však v nastavení můžete přiřadit hornímu tlačítku spuštění právě chytrého asistenta od Google. V nastavení hodinek přejděte do Rozšířené funkce a zde si nastavte tlačítko Domů - Stisknout a podržet na "Asistent". Nyní když podržíte horní tlačítko hodinek Samsung Watch 4 a Watch 5, tak se spustí Google assistant. Ten zvládne dokonce základní úkony v češtině (předpověď počasí a podobně), pro ovládání chytré domácnosti nebo nastavení budíku je však stále nutné zadávat příkazy v angličtině.Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!