VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Jak stahovat videa z YouTube zdarma

26.03.2017

YouTube je navržen tak, aby videa na něj nahraná nešla uložit do PC (či mobilu). Občas se ovšem hodí si takové video uložit. Ať už si ho chcete pustit později offline nebo pro své další použití. Vyzkoušeli jsme dva programy, které jsou zdarma a stahování videa z YouTube umožňují.

Ať už jsou Vaše důvody pro stažení videa z YouTube jakékoliv, tak taková možnost existuje. Vyzkoušeli jsme dva programy, které umí stahovat videa nejen z YouTube, ale také z Vimeo, Dailymotion či Facebooku.

Upozorňujeme, že videa na YouTube mají své licenční podmínky a neoprávněné stahování videa je v nich přímo zakázané. Vždy je tedy nutné mít povolení autora videa.

aTube Catcher

Tento program Vám umožní nejen stáhnout vybrané video z YouTube a dalších sociálních sítí, ale také jej rovnou převést do AVI, FLV, MOV, WMV, MPG, MP4, PSP, 3GP nebo 3G2 formátu. Je tedy možné tato videa přehrávat v jakémkoliv přehrávači a můžete si zvolit dle formátu i velikost videa.

Program zvládne dokonce nahrávat obrazovku PC, konvertovat video soubory do jiných (např z MOC do MP4) a má i další užitečné funkce.

Vzhledem k tomu, že program je zdarma, tak je třeba dbát obezřetnosti při instalaci programu, kdy se Vám pokusí nabídnout instalaci i dalších věcí, které můžou být nežádoucí. Nejedná se o žádné viry, ale další programy jako je prohlížeč a podobně. Vše ale můžete během instalace (při volbě vlastní instalace) ovlivnit.

Any Video Converter Free

Any Video Converter Free umí také stahovat videa z YouTube, Vimeo, DailyMotion a dalších více než 100 stránek a videa převádět do libovonných formátů či vypálit rovnou na DVD. Podpora formátů je opravdu veliká a jedná se například o WMV, MPG, MP4, AVI, ASF, M2TS, 3GP, 3G2, FLV, MKV a další.

Mimo to je tento program také schopen vytáhnout hudbu z jakéhokoliv videa a uložit si jen jako hudební stopu. Stejně jako u aTube Catcher je i zde možnost převádění video formátů mezi podporovanými a dokonce nechybí ani jednoduchá editace videa. Můžete přidat titulky, zvukové stopy, vodoznak, speciální efekty, upravovat video kodeky, rozměry videa, datový tok, snímkovou frekvenci a tak dále.

I zde platí, že program je zdarma a je nutné zvolit uživatelskou (vlastní instalaci), abyste zrušili volbu instalace dalších programů.

Využíváte možnost stažení a uložení si videa z YouTube? Napište do diskuze:

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!