VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Klávesnice Gboard od Google má nový vestavěný překladač

02.04.2017

Gboard je klávesnice od Google, která je určena pro mobilní zařízení. Nově dostala integrovaný překladač, který můžete využít aniž byste otevírali externí klávesnici.

Osobně využívám klávesnici od Google od okamžiku, kdy byla vypuštěna světu. V poslední době jsem si oblíbil hlavně samostatný numerický řádek, který je neustále přítomen s celou klávesnicí. Gboard toho ale umí daleko víc. Nejen že podporuje více než 120 jazyků a to včetně češtiny, ale lze například ovládat kurzor pomocí přejetí prsty přes mezerník nebo mazat textu přejetím po klávesnici "delete" doleva.

Nově se ale v klávesnici Gboar objevil i překladač, který rovnou vloží přeložený text místo Vámi zadaného nepřeloženého textu.

Stačí při psaní textu kliknout na ikonku "G" a vybrat slovník. Při prvním použitím Vás aplikace upozorní, že text bude odeslán na servery Google pro překlad. Pak už stačí zadávat text a ten se bude vkládat rovnou přeložený do jazyka, který potřebujete. Není tedy nutné používat externí překladač a vše máte jednoduše pod "palcem".

Poslední aktualizace nabízí také novou personalizaci klávesnice, kdy si ji můžete obléknout do barevného kabátku, pomocí nových obrázků.

Klávesnici Gboard můžete zdarma stahovat na Google Play.

Jakou klávesnici na svém mobilním telefonu využíváte? Napište do diskuze:

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!