VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Lenka je minimalistická aplikace na černobílé fotografie

11.07.2017

Jednoduchá aplikace na focení černobílých fotek, které nemá žádná zbytečná nastavení a i přesto dokáže vykouzlit úchvatné snímky. Za aplikací Lenka stojí fotograf Kevin Abosch.

Aplikace Lenka byla vyvinuta ve Francii a na vývoji se podílel i fotograf Kevin Abosch. Jde o minimalistickou aplikaci, která umožňuje fotografovat v černobílém odstínu.

Aplikace má svůj vlastní auto focus nebo je možné přepnout na ruční ostření. Dále už aplikace nabízí jen možnost zapnutí konstantního osvětlení a pomocí posuvníků lze nastavovat kontrast a odstín fotografie (chladnější a teplejší podání černé a bílé fotky).

Další úprava fotek je možná už jen v podobě ořezání fotky. Nechybí však možnost sdílení fotek pomocí emailu nebo na Facebook či Twitter.

Tip: podívejte se na zajímavé aplikace pro Váš mobilní telefon

Jak píší tvůrci aplikace: Lenka neumožňuje fotografování s bleskem nebo používání přední VGA kamery. Jedná se o tvůrčí rozhodnutí a naši uměleckou filozofii.

A jaké fotky Lenka fotí? Podívejte se:

Aplikaci Lenka si můžete stáhnout pro iOS v iTunes nebo pro Android v Google Play.

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!