VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

OpenSignal: který operátor má ve vaší oblasti nejlepší signál a nejrychlejší internet?

31.03.2017

Zajímá Vás, jak silný signál má Váš operátor v určité oblasti, nebo jestli jiný operátor nemá rychlejší rychlost internetu přes data? OpenSignal je skvělá aplikace, která toho zvládne ještě mnohem víc a je zdarma.

Na první obrazovce Vám OpenSignal ukáže, k jaké síti jste připojeni, jaká je síla signálu, který zrovna máte, a také Vám sdělí, jaký směrem je nejbližší vysílač. Na mapě si pak můžete zobrazit všechny vysílače Vašeho operátora v okolí.

Další obrazovka Vám provede klasický test rychlosti, a to ať už jste připojeni přes data, tak i WiFi. V rámci statistik, které si otevřete na další záložce, uvidíte kolik procent z času (poslední hodina, den a měsíc) jste byli k síti připojeni a také jaký jste měli signál (2G, 3G, 4G nebo žádný signál). Nechybí ani statistika přenesených dat a to zvlášť pro data a WiFi.

Nechybí ani přehledná mapa s pokrytím signálu, na mapě lze i filtrovat jednotlivé operátory a typ sítě. Tím můžete porovnat, jaké mají jednotliví operátoři pokrytí. Velmi zajímavá je i tabulka, ze které zjistíte jakou rychlost internetu (stahování i odesílání) mají operátoři v dané oblasti. A protože se v mapě dá volně pohybovat, tak tyto informace můžete zobrazit z jakéhokoliv místa a to klidně i mimo naši republiku (to se hodí zejména, pokud vyrážíte za hranice a chcete vědět, jaká síla signálu je v daném místě).

Jednotlivé data, které z aplikace získáte, můžete sdílet nebo si je ukládat, což umožňuje vytvoření si historie využívání Vašeho připojení. Také zjistíte, jestli některý z operátorů na tom není lépe, což se hodí při změně operátora nebo při vyjednávání o nové smlouvě. OpenSignal je navíc zdarma a dokonce neobsahuje ani reklamy.

Co na tuto aplikaci říkáte? Využili byste ji? Napište do diskuze: 

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!