VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Převod obrázku do PDF aneb vyfoťte si dokument mobilem

27.03.2017

Nemáte skener, a přesto potřebujete tištěný dokument digitalizovat? Vyzkoušeli jsme tři aplikace, které dokáží vyfotit dokument a převést jej do PDF. Která aplikace je nejlepší?

Ne každý vlastní skener nebo ho má při ruce zrovna, když ho potřebuje. Existují ovšem aplikace pro mobilní telefony, které dokumenty dokáží vyfotit a vytvořit z nich PDF soubor. My jsme vyzkoušeli tři za stejných podmínek a Vy se můžete podívat na vytvořené PDF soubory.

CamScanner

Při focení dokumentu v programu CamScanner máte na úvodní obrazovce možnost volby rozlišení fotoaparátu, můžete zapnout blesk či si na displeji zvolit mřížku pro lepší orientaci při focení.

V dalším kroku dochází k oříznutí dokumentu, které slouží i k narovnání v případě, kdy jste dokument nefotili z nadhledu. Vyfocený obrázek můžete také otočit.

CamScanner nabízí velkou škálu úprav vyfoceného dokumentu, můžete vše nechat na automatice, uložit dokument s různými stupni vylepšení nebo ukládat v odstínech šedé či úplně v černobílé variantě. Dokonce nechybí ani možnost změny kontrastu, jasu či ostrosti. Naskenovaný dokument je pak možné sdílet jako PDF soubor nebo jako JPG obrázek. Pozor na to, že v naskenovaném dokumentu touto aplikací se ukazuje vodoznak s nápisem CamScanner.

A jak vypadá výsledek z aplikace CamScanner? PDF dokument si můžete stáhnout, stejně jako si nainstalovat aplikaci:

TinyScanner

TinnyScanner nabídne možnost vyfocení nebo vložení obrázku z dokumentu, pokud obrázek vyfotíme, tak je možné provést jeho ořez a zvolit si v jaké velikosti se uloží (A3, A4, A5, dopis a další možnosti). Ukládání dokumentu můžeme provádět buď v odstínech šedé, v barevném provedení nebo jako fotografii.

Vytvořené dokumenty je možné z aplikace sdílet na úložiště jako OneDrive či Dropbox nebo je možné je odeslat emailem či přes bluetooth.

Jak si poradil TinyScanner s naším dokumentem se můžete podívat na vlastní oči a také si tuto aplikaci stáhnout do svého mobilu:

Fast Scanner

U FastScanner můžete před vyfocením zapínat blesk či volit možnost, které provede více fotografií. Následuje oříznutí fotografie a výběr z několika možností uložení a to včetně v plné kvalitě vyfoceného snímku. Bohužel chybí například nastavení velikosti dokumentu (jeho rozměrů).

Už z názvu vyplývá, že se jedná o "rychlý" a tím pádem velmi jednoduchý prográmek, který nenabízí moc možností nastavení. Vytvořené dokumenty je možné sdílet jako PDF soubor nebo uložit do galerie jako JPG obrázek.  V samotné aplikaci se objevuje reklama, které ale není nijak rušivá.

Opět si můžete stáhnout PDF soubor a podívat se, jak si vede FastScanner v praxi a pochopitelně si i aplikaci nainstalovat do svého mobilního zařízení:

CamScanner jako jediný nabízí české menu, ale u ostatních dvou ani není zapotřebí, protože si vystačíte s ikonami, které stejně ani ve většině případů nápis nemají. Všechny tři aplikace nabízejí oříznutí a vyrovnání dokumentu, u TinyScanner si můžete vybrat velikost ukládaného dokumentu.

Ač CamScanner si poradil asi nejlépe s naším vzorovým dokumentem, tak je to také jediná aplikace, které do hotového dokumentu vkládá vodoznak s názvem aplikace.

Využíváte nějakou mobilní aplikaci pro skenování dokumentů? Dejte nám tip do komentářů:

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!