VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Srovnání dronů DJI Spark a DJI Mavic PRO. Který je lepší?

01.06.2017

DJI Mavic PRO je jeden z nejoblíbenějších dronů. Nyní DJI přichází s novinkou v podobě DJI Spark, kdy se stává nejlevnějším dronem od DJI. Jak si vedou ve vzájemném srovnání?

DJI Spark a DJI Mavic PRO jsou velmi odlišené kousky dronů, i přesto spousty lidí zajímá, v čem se od sebe liší. Proto jsme tyto dva drony od DJI mezi sebou srovnali.

Rozměry

Oba drony jsou velmi kompaktní a hodí se pro pohodlné přenášení a jsou připraveni téměř okamžitě k vzletu. DJI Spark je ale daleko menším dronem, měří 143 x 143 x 55mm a jeho hmotnost je pouhých 300 gramů. U DJI Mavic naměříme 279 x 304 x 89 mm s hmotností 743 gramů. Výhoda dronu Mavic PRO je, že se dá složit a pak se dostaneme na rozměry 98 x 83 x 83 mm.

Funkce

U malého DJI Spark je skvělá zpráva, že dostává stejné funkce jako má větší Mavic PRO. Nechybí tak funkce jako autonomní let, návrat na místo vzletu, vyhýbání se překážkám, sledování objektu. DJI Spark je ale jedinečný v tom, že k němu nepotřebujete dálkový ovladač. Lze jej totiž ovládat jen pomocí gest ruky. Spark tak může sledovat ruku a létat podle ní nebo na dlani přistát. Oba drony pak využívají pro získání polohy GPS a GLONASS.

Výdrž baterie

DJI Mavic PRO má větší kapacitu baterie, než je tomu u DJI Spark. Mavic je vybaven baterií s kapacitou 3830 mAh a v dronu DJI Spark pak najdeme baterii s kapacitou 1480 mAh. To je také důvod, proč se ve vzduchu udrží déle Mavic PRO. Maximální doba letu u DJI Spark je 16 minut a u DJI Mavic PRO 27 minut.

 Kamera a stabilizace

Oba drony mají integrovanou kameru, která je stabilizovaná díky gimbalu. Se stabilizací je na tom lépe Mavic PRO, který využívá stabilizaci ve třech osách. U DJI Spark si musíte vystačit jen s dvou osou stabilizací. DJI Mavic PRO vede i v maximálním rozlišení, které lze u kamery nastavit. Počítat zde můžete s 4K 30fps videem a datovým tokem 60Mbps. U Full HD videa má Mavic PRO pak možnost nastavení až 96 snímků za sekundu. DJI Spark si musí vystačit s 1080p 30fps rozlišením a datovým tokem 24Mbps (datový tok je ovšem na Full HD video s 30fps velmi slušný). Světelnost objektivu je pak u DJI Mavic PRO f/2,2 a u DJI Spark f/2,6. U DJI Mavic PRO je navíc možné pořizovat fotografie do RAW formátu.

Let

DJI Spark dosahuje maximální rychlosti 50 km/h a s DJI Mavic PRO můžete létat rychlostí až 64 km/h. DJI Mavic PRO je možné provozovat v nadmořské výšce až 5000 m a u DJI Spark pak do 4000 m nad mořem. Maximální rychlost stoupání je u DJI Mavic PRO 5 m/s a klesat může rychlostí 3 m/s. U DJI Spark je pak rychlost u stoupání i klesání 3 m/s.

Cena

Hlavně pro rozdílnou použitou kameru u obou dronů a také pro delší dobu letu a větší maximální rychlost je jasné, že DJI Mavic PRO bude ten dražší v nabídce. Cena dronu Spark je pak nejnižší v nabídce od DJI a oproti DJI Mavic PRO je zhruba poloviční. Srovnání cen v českých eshopech je následující:

Zdroj: DJI.com

Který dron od DJI je podle Vás lepší? Vyhrál by DJI Mavic PRO nebo DJI Spark? Napište do diskuze:

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!