VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Xiaomi Mijia 4K: nová levná Ultra HD akční kamera s velkou baterií

28.08.2017

Akční kamery jsou neustále více populární. Nejen, že můžete nahrávat videa při lyžování nebo na kole, můžete se s nimi také potápět. Svou novinku se 4K rozlišením představila i čínská Xiaomi.

Za kameru od Xiaomi bývají chybně označovaný modely od Yi Technology. Například Yi 4K+ je první akční kamerou na světě, která zvládá 4K rozlišení s 60fps. Xiaomi ovšem v tomto segmentu nesmí chybět a tak se po spojení se společností Mijia na svět dostává akční kamera Xiaomi Mijia 4K.

Parametry Xiaomi Mijia 4K

  • Čip: Ambarella A12
  • Senzor: Sony IMX317 (8MPx)
  • Maximální rozlišení videa: 4K 30fps
  • FOV: 145°
  • Stabilizace: elektronická
  • Displej: 2,4" dotykový
  • Baterie: 1450 mAh

Xiaomi Mijia 4K sází na čip Ambarella A12, který najdeme u velké řady akčních kamer, například u SJCAM SJ7 Star nebo Niceboy Vega 5. Oproti těmto kamerám ovšem najdeme u Xiaomi senzor s nižším rozlišením. Sony IMX317 má 8MPx a jestli nižší rozlišení bude mít příznivý vliv v podobě menšího šumu, teprve uvidíme.

Na zadní straně kamery Mijia 4K najdeme displej s obří velikostí. Ten má totiž 2,4" a je dotykový, pochopitelně nechybí ani možnost sledování nahrávaného videa. Ani na kapacitě baterie se nešetřilo. Xiaomi Mijia 4K má 1450 mAh baterii a ta slibuje opravdu obrovskou výdrž na jedno nabití. Chybět nebude ani elektronická stabilizace při maximálně 1080p rozlišení se 60fps.

Rozměry kamery jsou 71,5 × 42,7 × 29,5 mm a hmotnost 99 gramů, cena byla v Číně nastavena na 699 jüanů, což je v přepočtu neuvěřitelných 2300Kč. Za kolik se tato akční kamera bude prodávat v České republice si budeme muset ještě počkat.

Zdroj: mi.com/camera-small/

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!