VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Adobe Photoshop Express: jednoduchá úprava fotografií z mobilu zdarma

31.07.2017

Jedním dotykem upravit jas, kontrast či expozici? To je možné s aplikací Adobe Photoshop Express, která je zdarma a nabízí široké možnosti úprav fotek. Nechybí ani podpora RAW formátu.

Adobe má velkou škálu aplikací pro editaci fotografií. Každá je určená na něco jiného. Adobe Photoshop Express je určena pro jednoduchou úpravu fotek. Tato aplikace v sobě skrývá velké množství filtrů a dokonce podporuje přímou úpravu RAW snímků.

Wikipedia: RAW (z anglického raw, což je surový, nezpracovaný) je soubor obsahující minimálně zpracovaná data ze snímače digitálního fotoaparátu. RAW není přímo souborový formát, ale spíše třída (či klasifikace) souborových formátů, protože každý výrobce implementuje jiný formát RAW souborů. Každý z RAW formátů má svoji příponu v názvu souborů, podle které je lze identifikovat. Více o RAW snímcích zde.

V Adobe Photoshop Express můžete jedním kliknutím provést automatickou opravu vyfocené fotografie či hned z úvodní obrazovky aplikace přidávat různé filtry. Pochopitelně nechybí ani úprava kontrastu, expozice nebo vyvážení bílé.

Fotografie lze ořezávat nebo k nim přidávat rámečky. Lze také fotky narovnat či otáčet. Můžete využít i funkci odstranění červených očí či zabarvení očí zvířat.

Photoshop Express od Adobe dokáže také potlačit šum, který je ve fotkách a dokonce i odstranit mlhu či mlžný opar. Výsledky své práce si můžete uložit do galerie, sdílet na sociální sítě (Facebook, Twitter, Tumblr) či po přihlášení ke službě Creative Cloud si můžete uložit své úpravy a pokračovat v rozdělaných úpravách v dalších programech Adobe (Photoshop Mix. Photoshop CC a dalších).

Tip: RECENZE MOBILNÍHO TELEFONU AUSUS ZENFONE 3

Pro využívání aplikace Photoshop Express je nutné se registrovat, aplikace je pak zdarma a je možné ji stahovat v Google PlayiTunes či Microsoft Store.

Jaký program pro úpravu fotografií v mobilním telefonu využíváte? Nebo raději úpravy provádíte v PC? Napište do diskuze:

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!