VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Canyon CMSW1: malá a levná myš, která neurazí (mini recenze)

21.04.2017

Od bezdrátové notebookové myši, která stojí méně než 180Kč se nedají čekat zázraky. My jsme vyzkoušeli bezdrátovou myš Canyon CMSW1, kterou si můžete zakoupit v různých barevných variantách.

Představení

Canyon CMSW1 je bezdrátová optická myš, za kterou dáte doslova pár korun. Například na Alza.cz ji můžete zakoupit za 179Kč.

A na cenu se u této myši hledělo jako na to hlavní. Nenajdete tak na ní žádná tlačítka navíc a ani zpracování není z těch nejlepších. Každopádně na svou cenovou kategorii určitě Canyon nedělá ostudu.

Myš se kvůli svým rozměrům hodí spíše k notebookům a máte-li rádi velkou myš, o které pod svou rukou opravdu víte, že tam je, tak se Vám s Canyon CMSW1 nebude pracovat dobře. Její rozměry jsou totiž jen 104 x 34 x 70 mm a váží 59 gramů. Potěší malý USB adaptér, který přesahuje do prostoru o 6mm.

Funkce

Tlačítka myši Canyon CMSW1 jsou podle výrobce pogumovaná, na mě ale i tak působí plastovým dojmem a jsou poměrně tvrdá. Na myši od Canyon nenajdete žádné programovatelné tlačítko, ale na horní straně CMSW1 se nachází otočné kolečko, které má funkci pro procházení stránek a funguje jak točením nebo stisknutím.

DPI tlačítko slouží pro změnu rozlišení pohybu a Canyon CMSW1 nabízí tři kroky: 800, 1000 a 1200 DPI. Levé a pravé tlačítko myši asi není nutné popisovat.

Nic víc od myši Canyon CMSW1 nečekejte, výrobce ani nenabízí žádný software, ve kterém by bylo si možné hrát s nastavením nebo který by Vás upozornil na klesající kapacitu baterií.

Bohužel myš nenabízí žádné tlačítko pro vypnutí, a pokud myš chcete přenášet třeba v tašce s notebookem, tak je lepší vytáhnout baterie. Myš se po nějaké době sice sama uspí a pro probuzení je nutné kliknout na tlačítko, ale při přenášení hrozí nechtěné dotyky a spuštění myši.

Na spodní straně myši se nachází samotný optický senzor. Myš mi fungovala, jak na samotném PC stole, papíru a dokonce i na lesklém povrchu. V tomto případě, ale nefungovala na 100% a vždy je lepší mít pod myší hrubší povrch. Pod krytkou se nachází místo pro dvě baterie a také je zde prostor pro uschování USB adaptéru.

K myši dostanete i dvě AAA baterie, které by dle výrobce měly vydržet až 6 měsíců na jedno nabití. Za 9 měsíců používání myši Canyon CMSW1 v ní mám druhý pár baterií. Nutno říci, že baterie dodávané přímo s myší vydržely sotva 2 měsíce, dokoupené jsou na tom podstatně lépe.

Závěr

Canyon CMSW1 je bezdrátová myš, která sází hlavně na cenu. Proto nečekejte programovatelná tlačítka nebo jakékoliv funkce navíc. Myš Canyon CMSW1 je zkrátka jednoduchá myš, která se hodí k notebooku a pro snadné přenášení. Je totiž malá a lehká a i díky malému USB adaptéru se hodí spíše pro tyto účely.

Zpracování také odpovídá ceně, ale Canyon CMSW1 rozhodně překvapí svou přesností a za 9 měsíců se nevyskytlo ani jedno kliknutí "navíc".

Pokud tedy hledáte levnou myš, kterou si můžete zakoupit v různých barevných variantách (modrá, oranžová, zelená a černá), tak se dá Canyon CMSW1 doporučit. Jen od ní nesmíte čekat nic navíc.

Bezdrátovou optickou myš Canyon CMSW1 zakoupíte na Alza.cz

Canyon CNE-CMSW1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!