Dron DJI za 2200Kč? Přichází DJI Tello!

09.01.2018

Čínská společnost Ryze Tech přichází s dronem, který využívá technologie DJI a Intel. Nový dron, který se bude prodávat pod značkou DJI bude stát 99$. Co DJI Tello umí?

DJI Tello
DJI Tello

Ryze Tech je čínský startup, který připravil dron s technologiemi od DJI. Za 99$ bude DJI Tello zvládat nahrávat 360° video a přenášet je na mobil či tablet a dokonce bude podporovat VR brýle.

Tello využívá technologii Intel Movidius Myriad 2 VPU, kterou najdeme ve větších dronech od DJI. To umožní aby se Tello udržel na jednom místě, přistál na natažené dlani a reagoval na gesta jako DJI Spark.

Tello je opravdu malý dron a váží pouhých 80 gramů. Vzhledem k rozměrům, ceně a výbavě bude tento dron určen hlavně pro děti.

Ve vzduchu se dron Tello udrží 13 minut a je vybaven 5MPx kamerou, která zvládne nahrát maximálně HD (720p) video. K dronu bude dostupný také systém Scratch, což je kódovací systém, který umožní vytvořit vlastní vzory letu a to pomocí velmi snadného.

Cena dronu Tello byla stanovena na 99$ (cca 2120Kč) a prodávat by ho měl i oficiální eshop DJI. Co na dron říkáte?

Niceboy přichází se sluchátky, které využívají speciální technologii Bone conduction, která hudbu přenáší přes lícní kosti. To oceníte obzvláště při běhu, kdy uši jsou nezakryté a vy slyšíte své okolí.

Xiaomi Mi 9 chce útočit na konkurenční vlajkové lodě tím nejlepším a to za nízkou cenu. Jedná se o první telefon s čipem Snapdragon 855, nechybí bezdrátové nabíjení a velký AMOLED displej. Jak uspěl Xiaomi Mi 9 v naší recenzi?