Dron DJI za 2200Kč? Přichází DJI Tello!

09.01.2018

Čínská společnost Ryze Tech přichází s dronem, který využívá technologie DJI a Intel. Nový dron, který se bude prodávat pod značkou DJI bude stát 99$. Co DJI Tello umí?

DJI Tello
DJI Tello

Ryze Tech je čínský startup, který připravil dron s technologiemi od DJI. Za 99$ bude DJI Tello zvládat nahrávat 360° video a přenášet je na mobil či tablet a dokonce bude podporovat VR brýle.

Tello využívá technologii Intel Movidius Myriad 2 VPU, kterou najdeme ve větších dronech od DJI. To umožní aby se Tello udržel na jednom místě, přistál na natažené dlani a reagoval na gesta jako DJI Spark.

Tello je opravdu malý dron a váží pouhých 80 gramů. Vzhledem k rozměrům, ceně a výbavě bude tento dron určen hlavně pro děti.

Ve vzduchu se dron Tello udrží 13 minut a je vybaven 5MPx kamerou, která zvládne nahrát maximálně HD (720p) video. K dronu bude dostupný také systém Scratch, což je kódovací systém, který umožní vytvořit vlastní vzory letu a to pomocí velmi snadného.

Cena dronu Tello byla stanovena na 99$ (cca 2120Kč) a prodávat by ho měl i oficiální eshop DJI. Co na dron říkáte?

GoPro je předním světovým výrobcem akčních kamer. Už pravidelně na konci roku přichází s novým modelem. Hero8 Black se ovšem od předchozí modelu skoro nelišil. Co čekat v letošním roce?