VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Velké vylepšení pro Google Home, rutiny dokáže spustit zvonek nebo zapnutí světla

04.10.2022

V současnosti se rutiny v chytré domácnosti Google Home spouštějí pomocí hlasového příkazu nebo v určený čas. Nově se spouštěčem rutin může stát akce, kterou provede kompatibilní zařízení jako jsou světla nebo domovní zvonek či termostat.

Text: Ondřej Kaňa, Zdroj

Google Home a nové automatizace rutin

Google v tiskové zprávě uvádí, že v současné době již malá část uživatelů Google Home má novinky k dispozici a v příštích týdnech se dostanou k široké veřejnosti. Jak Google uvádí, s novými spouštěči rutin, podmínkami a akcemi můžete nyní snadno vytvářet a přizpůsobovat domácí automatizaci, díky které bude váš domov bezpečnější, život jednodušší a den zábavnější.

Díky aktualizaci Google Home budete moci vytvářet domácí automatizaci, která se spustí, když vaše kompatibilní chytrá zařízení něco provedou, když něco řeknete Asistentovi Google, když je konkrétní denní doba nebo při východu/západu slunce. Můžete například vytvořit:

 • Bezpečnostní rutina zvaná "zamknout na noc" (viz obrázek), která každou noc ve 21:00 zapne vaši kameru, zamkne přední dveře a aktivuje váš bezpečnostní systém.
 • Energeticky úsporná rutina, která automaticky vypne osvětlení garáže, když není v garáži detekován žádný pohyb po dobu 15 minut.
 • Praktická rutina pro přivítání vašich návštěvníků, která zapne světlo verandy na 75 % jasu a přehraje vlastní zprávu na vašich chytrých reproduktorech, kdykoli někdo stiskne zvonek.
 • Nebo zábavná párty rutina, která přehraje váš seznam skladeb na párty, kdykoli zapnete světla na diskotéce nebo když Asistentovi Google řeknete "Hey Google! Je čas na párty."

V současné době byl spouštěč rutin hlasový příkaz nebo určitá denní doba, popř. se rutina spustila při zrušení budíku. Nyní se přidají další spouštěče rutin (tedy každá z těchto akcí může spustit navolenou rutinu):

 • Zapnutí/vypnutí (světla, TV, chytré spotřebiče atd.)
 • Pohybový senzor
 • Stav termostatu
 • Zamknutí/odemknutí zámku
 • Zapnutí bezpečnostního systému
 • Spustit/pozastavit/vypnout médium (hudba apod.)
 • Hlasitost médií
 • Stisknutí tlačítka zvonku

Tato zpráva od Google určitě potěší spoustu uživatelů, ostatně sám se těším na to, že mi můj Google Doorbell dokáže rozsvítit světla, tak aby byl ještě větší přehled o tom, že je někdo za dvěřmi. Navíc při zmáčknutí zvonku bude možné do rutiny nastavit, aby chytré reproduktory, jako je Google Nest Mini (recenze) či displej Google Nest Hub 2. gen řekli vámi zvolenou větu (nyní je pevně definovaná). Ostatně zmíněné spouštěče rutiny nabízejí další a daleko větší automatizaci domácnosti.

Ale to není všechno! Google ve své zprávě uvádí, že pracuje na editoru skriptů pro automatizaci, který pokročilým uživatelům nabídne ještě větší přizpůsobení.

Náhled z kamer hned po otevření aplikace

Další zajímavou novinkou, která se pojí s aplikací Google Home je náhled z kamer a zvonků na úvodní obrazovce aplikace.

Tento náhled se nejspíše nebude týkat bateriových verzí Google Doorbell, ale dnes nově představeného modelu Google Doorbell 2. generace s drátovým připojením. V aplikaci navíc přibude karta pro Oblibené funkce, kde si budete moci nastavit jen vybraná zařízení a také karta Automatizace.

Doporučujeme: Google Home přidává detekci přítomnosti pomocí reproduktorů Google Nest a displejů Nest Hub

Co na novinky v Google Home říkáte? Napište nám do diskuse pod článkem.Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!