VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Pomocí aplikace Google Home lze nově dálkově ovládat konzoli Xbox

16.02.2023

Microsoft vydal aktualizaci Xbox, která umožňuje ovládání této konzole pomocí aplikace Google Home v mobilním telefonu na dálku.

Text: Ondřej Kaňa

Google do své aplikace pro ovládání chytré domácnosti Google Home už v roce 2021 přidal podporu dálkového ovladače pro Android a Google TV. Nově Microsoft uvádí, že uzavřeli partnerství se společností Google, aby uživatelé mohli používat aplikaci Google Home jako dotykové dálkové ovládání konzole Xbox. Jde o další podporu od Google pro tuto konzoli, protože už od roku 2019 lze Xbox ovládat pomocí hlasových příkazů Google asistenta.

Když nově přidáte konzoli Xbox do aplikace Google Home, tak budete konzoli moci snadno ovládat na dálku pomocí mobilního telefonu. Lze Xbox zapínat a vypínat, procházet obrazovku, ovládat přehrávání médií. Na dálkovém ovladači se nachází také tlačítko zpět, domů a tlačítka pro ovládání hlasitosti.

Po přidání Xbox do aplikace Google Home, stačí kliknout na položku konzole a rovnou se otevře dálkové ovládání. Únorová aktualizace Xbox přináší i některé další novinky, které Microsoft popisuje na svém webu.Chytrá domácnost se stává běžnou součástí našich životů, s různými výrobci může být ale integrace složitá. Nový standard Matter slibuje zjednodušení. Jak funguje spolu s chytrou domácností od Google?

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!