VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Aplikace Google Home nabízí nově možnost dálkového ovladače pro Android TV

11.11.2021

Google už před nějakou dobou slíbil, že do své aplikace pro chytrou domácnost Google Home přidá dálkové ovládání pro Android a Google TV. S novou aktualizací aplikace je již dálkové ovládání dostupné.

V obchodu Play existuje několik aplikací pro dálkové ovládání televize, ale ne vždy narazíte na plně funkční a kompatibilní aplikaci. Pokud máte televizi nebo externí box s Android TV či Google TV, taka od nynějška můžete využít dálkové ovládání přímo v aplikaci chytré domácnosti Google Home. Ta totiž ve své verzi 2.42 přidává možnost dálkového ovládání přímo v nastavení zařízení.

Po prvotním spuštění je nutné zadat kód, který se vám zobrazí na obrazovce Android/Google TV. Na samotné obrazovce ovladače pak najdete touchpad, tlačítko pro návrat na domovskou obrazovku či tlačítko zpět. Dále je možné ovládat hlasitost a spustit hlasového Google asistenta na televizoru. V pravém horním rohu pak najdete tlačítko pro vypnutí a hlavně se zde dá spustit klávesnice. Tu využijete nejen pro vyhledávání, ale také při zadávání hesel a podobně.

Google Home ve verzi 2.46 je již nyní ke stažení v Google Play i v České republice.

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!