VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Google zpřístupnil aplikaci počasí z Watch Pixel pro všechny hodinky s Wear OS

06.10.2022

Google ve svých hodinkách Watch Pixel bude mít novou aplikaci počasí. Ta se už nyní dostává na všechny chytré hodinky s Wear OS ve verzi 3.0 a novější.

Text: Ondřej Kaňa

Většina majitelů chytrých hodinek se nejspíše shodne, že jim v jejich zařízení, které nosí na ruce, nesmí chybět aplikace počasí. Novou aplikaci pro hodinky s Wear OS vydal i Google. Nativně bude tato aplikace obsažena v jejich hodinkách Google Watch Pixel, nyní si ji ale můžete stáhnout do jakýchkoliv chytrých hodinek s Wear OS (odkaz na stažení níže).

Aplikace v Google Play nese jednoduchý název Počasí a Google ji prezentuje těmito slovy: Naplánujte si den podle přesných hodinových a týdenních předpovědí z nové aplikace Počasí. Sledujte teploty, UV index a srážky ve své oblasti. K aplikaci můžete rychle přejít pomocí dlaždice a můžete si ji přidat na ciferník jako komplikaci. Je kompatibilní se všemi hodinkami se systémem Wear OS 3.0 a novějším.

Aplikace zobrazuje počasí pro aktuální polohu, ve které se s hodinkami nacházíte a nelze nastavit žádné město defaultně. Aplikace zároveň vyžaduje oprávnění přístupu k poloze nastavit na "Povolit vždy" a v hodinkách musíte mít zapnuté Zjišťování polohy.

Po nainstalování aplikace si můžete dát její vlastní dlaždici mezi další ve svých hodinkách, na úvodní obrazovce najdete informaci o místě, kde se nacházíte, symbol pro počasí (jasno, zataženo, sníh atd.), aktuální teplotu a nejvyšší a nejnižší teplotu pro daný den. Nechybí ani textová informace o počasí (jasno, zataženo apod.).

Po otevření aplikace dostanete přístup k informacím o UV indexu, pravděpodobnosti srážek a předpověď pro následujících 8 hodin a příštích 5 dnů. I pro tuto aplikaci využívá Google dat z weather.com.

Google Počasí na Google Play
Chytrá domácnost se stává běžnou součástí našich životů, s různými výrobci může být ale integrace složitá. Nový standard Matter slibuje zjednodušení. Jak funguje spolu s chytrou domácností od Google?

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!