VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Nejlepší aplikace nejen pro hodinky Samsung Watch 5 a Watch 4 s Wear OS

25.09.2022

Hodinky Samsung Watch 5 a Watch 4 fungují na systému Wear OS, díky kterému mají dostupný Google play se spoustou aplikací. Vybrali jsme podle nás nejlepší aplikace, které pro Wear OS jsou dostupné. Znáte je všechny?

Text: Ondřej Kaňa

1. Google Keep

S Google Keep získáte neuvěřitelně jednoduchý přístup ke svým poznámkám. Verze Google Keep pro Wear OS navíc nabízí skvělou provázanost s aplikací v mobilním telefonu a také s webovou verzí Google Keep. Tedy když vytvoříte poznámku v telefonu, okamžitě ji vidíte i v hodinkách. Poznámky můžete v hodinkách vytvářet psaním po klávesnici, ale nabízí se také zadávání hlasem, které funguje skvěle i v češtině.

2. Google Assistant

Hodinky Samsung Watch 4 a Watch 5 umožňují změnit chytrého asistenta z Bixby na Google Assistant. Jak si tohoto asistenta od Google aktivovat právě v hodinkách od Samsungu s Wear OS jsme si popsali v samostatném článku. Pomocí Google Assistant si můžete nastavit budík nebo událost v kalendáři, popřípadě můžete ovládat svou chytrou domácnost.

3. Spotify a Youtube Music

Pokud si platíte předplatné Spotify nebo YouTube Music, tak vám jedna z těchto aplikací nesmí chybět ani v chytrých hodinkách s Wear OS. Skladby si můžete stáhnout například do hodinek Samsung Watch 4 a Watch 5, připojit k hodinkám sluchátka a můžete vyrazit ven i bez mobilního telefonu. Aplikace pak nabízejí přístup k vašim playlistům a můžete také ovládat z hodinek hudbu, přehrávanou na chytrých reproduktorech, jako je Google Nest Mini (recenze) nebo displeji Google Nest Hub (recenze).

4. Google Mapy

S hodinkami Wear OS se už nikdy neztratíte. Tedy budete-li používat některou z navigací určenou pro tento operační systém. Mapy Google jsou jednou z těch lepších, které dokážou najít cíl pro chůzi, jízdu na kole a autem. Na displeji hodinek se zobrazuje navigační prvky s odpočtem metrů, kdy máte změnit směr. Pochopitelně nechybí ani náhled mapy na displeji hodinek.

5. Google Peněženka

Hodinky Samsung Watch 5 a Watch 4 mají v základu možnost platit přes Samsung Pay. Ale díky Google Play si do hodinek můžete stáhnout Peněženku Google a platby přes NFC můžete provádět právě pomocí této aplikace. Peněženka Google umí přidat také slevové karty či uchová letenky a podobně.

Z dalších aplikací se dá doporučit Facer Watch Faces, která nabízí možnost si vytvořit vlastní ciferníky pro hodinky s Wear OS. Pokud si vystačíte s displejem hodinek, tak na hodinkách můžete procházet webový obsah třeba pomocí prohlížeče Samsung. A pokud to myslíte vážně se sportováním, tak by vám v hodinkách rozhodně neměla chybět Strava. Jde o jednu z nejvíce používaných sportovních aplikací, a i když Samsung Health nabízí spousty možností, Strava vaše sportování posune ještě o krok dál.

Jaké aplikace používáte ve svých hodinkách s Wear OS? Dopručte nám podle vás nejlepší aplikace pro hodinky Samsung Watch 4 a Watch 5. A jaké hodinky s Wear OS používáte? Napište do diskuse pod článkem.

Fotogalerie aplikací pro Wear OSNa tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!