VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Jak funguje měření teploty kůže, vody a předmětů u Samsung Galaxy Watch 6?

05.08.2023

Jedna z mála nových funkcí u hodinek Samsung Galaxy Watch6 a Watch6 Classic je možnost měření teploty kůže, vody a předmětů. Jak přesné je měření a jak ho aktivovat?

Text: Ondřej Kaňa

Nové hodinky Samsung Galaxy Watch 6 jsme si pořádně proklepli v naší recenzi. Novinka u těchto hodinek je, že dokážou měřit teplotu. Senzor teploty měla už předešlá řada, tam ale slouží pouze pro sledování menstruačního cyklu.

Měření teploty kůže

Základní funkcí je měření teploty kůže. Bohužel lze tuto funkci aktivovat jen pro měření během spánku. Tedy mimo spánek hodinky teplotu kůže nezměří.  Tuto funkci si zapnete v aplikaci Samsung Health (Teplota kůže během spánku).

Jak moc se dá věřit naměřeným hodnotám? Popravdě teplota 32 °C asi nebude reálná, protože při takové teplotě už tělo nebude moc fungovat. Využití si umím představit pouze pro sledování trendů. Tedy pokud mi budou hodinky pravidelně měřit teplotu 33 °C, tak sice vím, že je to nesmysl, ale pokud najednou bude teplota 35 °C, tak je zřejmé, že se něco změnilo.

Měření teploty povrchů a vody

Pro měření teploty povrchů a vody je nutné využít samostatnou aplikaci (ano, opět je nutná další aplikace). Její název je Thermo Check a najdete ji v Google Play pro hodinky i mobilní telefon. Na začátek řeknu, že instalace aplikace pro mobilní telefon nemá žádný význam. Aplikace sice najde propojené hodinky, tím to ale končí. Žádné zahájení měření, žádná historie. Prostě nic. Nejspíše si budeme muset počkat na aktualizaci aplikace nebo firmwaru hodinek

Pokud chcete měřit teplotu pevných povrchů, tak musíte sundat hodinky ze zápěstí, pokud chcete měřit teplotu vody, tak hodinky musí zůstat nasazeny na ruce. Kromě vody je možné měřit teplotu kovů, plastů a dřeva či hladiny vody.

I zde jsem vyzkoušel měření, a to teploty vody. Voda měla teplotu 25 °C a v případě hodinek nasazených na ruce a ponoření hodinek pod hladinu vody (tedy postup dle návodu) hodinky naměřily teplotu 34 °C. To je poměrně velká odchylka, která odsoudí tuto funkci k nepoužívání.

Nový senzor měření teploty je tedy fajn, ale v současnosti v praxi nepoužitelný. Je ale možné, že vše může změnit aktualizace. Navíc oficiální prodej hodinek ještě ani nezačal (měření provedeno 3 dny před oficiálním zahájením prodeje) a tedy může se stát, že měření teploty ještě není plně funkční.Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!