VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Najdi moje zařízení získala aktualizaci s tmavým režimem a Material You designem

08.02.2023

Aplikace Najdi moje zařízení od Google dostává po velké době aktualizaci. Ta přináší nový design a také tmavý motiv. Navíc dokáže vyhledat ztracené zařízení, i když je offline.

Text: Ondřej Kaňa

Jedna z nejlepších aplikací pro telefony s Androidem, která slouží pro vyhledání ztraceného zařízení (telefon, sluchátka, hodinky atd.), je určitě ta od Google. Jak funguje aplikace Najdi moje zařízení a také podobná aplikace od Samsungu jsme si popsali v článku Najděte svůj ztracený mobilní telefon nebo třeba sluchátka pomocí těchto služeb.

V Google play se 25.1.2023 objevila aktualizace Najdi moje zařízení ve verzi 2.5.011 a podle popisu přináší tyto změny:

  • Aktualizovaný design aplikace.
  • Aplikace Najdi moje zařízení teď může ukládat zašifrovanou poslední polohu vašich zařízení do Googlu, abyste je mohli najít i offline. 

Nový design přináší nejen tmavý režim, ale také přepracovaný Material You vzhled. Z úvodní obrazovky zmizela mapa a lišta se všemi zařízeními ve vašem Google účtu. Nyní úvodní obrazovka zobrazuje všechna vaše zařízení a pokud si některou vyberete, tak dostanete na mapu a také se zobrazí informace o daném zařízení. Mapa je v novém designu větší, než byla dříve. Pochopitelně nechybí možnosti vyhledání zařízení či zabezpečení zařízení.

Další novinkou je již zmíněná možnost vyhledání zařízení, které je offline. Jedná se o poslední známou polohu daného zařízení z doby, kdy bylo online. Webová verze Najdi moje zařízení zůstává i na dále v původním starém designu.Chytrá domácnost se stává běžnou součástí našich životů, s různými výrobci může být ale integrace složitá. Nový standard Matter slibuje zjednodušení. Jak funguje spolu s chytrou domácností od Google?

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!