VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Najděte svůj ztracený mobilní telefon nebo třeba sluchátka pomocí těchto služeb

01.07.2022

Google pro všechna zařízení se systémem Android nabízí službu Najdi moje zařízení, která dokáže lokalizovat mobilní telefony a některé sluchátka. Samsung má pro svá zařízení podobnou službu, která nabízí funkce navíc a dokonce vyhledání offline, musí se ale zapnout důležitá funkce.

Text: Ondřej Kaňa

Ať už jste někde ztratili svůj mobilní telefon či sluchátka nebo telefon jen nemůžete doma najít, můžou pomoci tyto skvělé služby.

Google Najdi moje zařízení

Pokud máte Android telefon, tak asi nejlepší službou pro hledání ztraceného zařízení je ta od Google. Najdi moje zařízení je aplikace, která po nainstalování do mobilního telefonu umožňuje jeho nalezení a nalezení také dalších zařízení, které jsou přihlášené k vašemu Google účtu. Vyhledávání zařízení je pak možné také přes webový prohlížeč po přihlášení k vašemu účtu. Pochopitelně je možné využít i aplikaci v jiném než ztraceném zařízení.

Aplikace ukáže na Google mapách, kde se vaše zařízení nachází, zobrazí stav baterie a také k jaké Wi-Fi síti je telefon připojen (popř. zdali je připojen k mobilní síti). Na mobilní telefon můžete poslat zprávu a telefonní číslo, které se zobrazí na displeji, a na kterém vás případný nálezce může kontaktovat. Mobilní telefon můžete uzamknout nebo celé zařízení vymazat (vymazání všech dat - tovární nastavení). Pokud svůj telefon nemůžete pouze najít doma, tak je zde možnost přehrát na tomto zařízení zvuk, tak abyste mohli lokalizovat přesnou polohu. To se hodí, když vám telefon zapadne třeba pod sedačku.

I některé sluchátka umožňují alespoň částečnou lokalizaci. Třeba mnou používané Sony WF-C500 (recenze). Na mapě uvidíte poslední polohu sluchátek v době, kdy byla připojená přes Bluetooth k mobilnímu telefonu a taky informaci o čase, kdy k připojení došlo. Není to dokonalé, ale je to jediný způsob lokalizace u sluchátek, které mají jako konektivitu "pouze" Bluetooth.

Související: aplikace Najdi moje zařízení prošla aktualizací, která mění nejen design. Více v článku Najdi moje zařízení získala aktualizaci s tmavým režimem a Material You designem

Samsung Najdi moje mobilní zařízení

Pokud máte tablet nebo mobilní telefon Samsung, jako je třeba Galaxy S22 Ultra (recenze), máte službu pro vyhledávání zařízení již přímo integrovanou. Jen si v menu telefonu nezapomeňte aktivovat položky Vzdálené odemknutí, Odeslat poslední polohu, a zvláště užitečná je položka Vyhledávání offline, která je v defaultním stavu vypnutá. Ta totiž umožní najít zařízení i když není připojeno k žádné síti. Slouží k tomu Bluetooth a mobilní telefony a další zařízení Samsung jiných uživatelů. Vlastně jde o takovou síť tvořenou všemi zařízeními Samsung. Vyhledat jdou ale nejenom telefony a tablety Samsung, ale také hodinky a sluchátka.

Na webu Find My Mobile od Samsungu, kam se přihlásíte pomocí svého Samsung účtu máte k dispozici více možností, než které nabízí Google ve své aplikaci. Pochopitelně vidíte vaše zařízení na mapě, zobrazuje se stav baterie a stav sítě, ke které je zařízení připojeno. Zařízení můžete nechat vyzvánět a uzamknout. Lze sledovat online poloho zařízení, kdy se poloha ztraceného telefonu či tabletu kontroluje každých 15 minut. Můžete nejenom vymazat všechna data v zařízení, ale také je zálohovat na dálku. Samsung umožňuje také načíst hovory a zprávy ze ztraceného telefonu. V neposlední řadě je zde možnost telefon odemknout a prodloužit stav baterie přepnutím telefonu do úsporného režimu.

U sluchátek je situace komplikovanější, a to hlavně proto, že funkce Vyhledání offline je ve výchozím stavu vypnutá a jak jsem zjistil, spousty uživatelů telefonů o této funkci neví. Tedy i když se sluchátka nachází vedle nějakého zařízení od jiného uživatele se zařízením Samsung, tak je velmi pravděpodobné, že tuto funkci bude mít vypnutou. Pak se budete muset spolehnout jen na polohu v době posledního připojení sluchátek k nějakému zařízení.

Využíváte některou ze služeb, která umožňuje nalezení ztraceného zařízení? Podařilo se vám zachránit svůj ztracený telefon pomocí některých služeb? Napište nám do diskuse.Chytrá domácnost se stává běžnou součástí našich životů, s různými výrobci může být ale integrace složitá. Nový standard Matter slibuje zjednodušení. Jak funguje spolu s chytrou domácností od Google?

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!