VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Aplikace O2 TV pro Android přestala podporovat stream pomocí Chromecast

29.07.2022

Pokud využíváte služeb O2 TV a máte televizor s podporou Chromecast, tak jste ještě do nedávna mohli využít stream z mobilního telefonu do televizoru. Nově O2 podporu Chromecast zrušilo.

Text: Ondřej Kaňa

Nedávno jsme psali o tom, že O2 zdražuje internet všem stávajícím zákazníkům. Další nepříjemnost pro zákazníky O2 je zrušení podpory Chromecast u aplikace O2 TV. V poslední době se v Google Play u hodnocení aplikace O2 TV objevuje spousta stížností na zrušení podpory Chromecast, a protože službu sám využívám, tak můžu potvrdit, že aplikace v poslední verzi opravdu Chromecast nepodporuje.

O2 Guru na tyto stížnosti v Google Play odpovídají, ale odpovědi jsou spíše zvláštní a v podstatě se dá říct, že co člověk, tak to unikátní reakce ze strany O2. Jak je vidět na screenu výše, tak má být důvodem problém na straně poskytovatele služby (tedy myšleno nejspíše na straně Google), na straně výrobců televizorů a také má být tato funkce zrušená už více než rok. Tady můžu s jistotou říct, že ještě minulý měsíc Chromecast na O2 TV aplikaci pro Android fungoval.

A jaké je řešení? Pokud jste si do televize nebo třeba do chytrých displejů Nest Hub přenášeli obraz z mobilního telefonu přes Chromecast, tak moc možností nemáte. Jednou je nákup set-top-boxu od O2, popřípadě pokud máte televizor s Android TV, tak můžete využít aplikaci, kterou O2 před časem vydalo. Oficiálně jsou tedy podporovány jen vybrané televizory, ovšem do TV si můžete nainstalovat APK soubor. V mém případě funguje na 100% s Mi TV Box od Xiaomi. Aplikaci O2 TV pro Android TV si můžete stáhnout zde.Chytrá domácnost se stává běžnou součástí našich životů, s různými výrobci může být ale integrace složitá. Nový standard Matter slibuje zjednodušení. Jak funguje spolu s chytrou domácností od Google?

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!