VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

O2 zdražuje internet stávajícím zákazníků. Noví ovšem zaplatí o 100Kč méně

05.07.2022

O2 informovalo, že zdražuje internet na doma a to od 1.9. 2022 všem svým stávajícím zákazníkům. Paradoxem je, že noví zákazníci zaplatí méně než zákazníci, kteří O2 platí roky.

Text: Ondřej Kaňa

Od O2 využívám tarif na VDSL s názvem Internet HD Stříbrný. A již několik let mě tento tarif s rychlostí 50/5 Mb/s stojí 499 Kč. Dnes jsem si v aplikaci Moje O2 všiml, že od 1.9.2022 dochází ke zdražení tohoto tarifu o 50 Kč, tedy na 549 Kč.

Vydal jsem se teda na web O2.cz, abych zjistil, jaké jsou aktuální ceny a nabídky. A tady začíná ta největší absurdita celého zdražení. Na webu O2 zjistíte, že mnou využívaný tarif stojí 399 Kč (přímo na webu není uvedeno, že se jedná o akční cenu pouze pro nové zákazníky. Chybí i informace, jestli jde o cenu dočasnou). A za 499 Kč pak je internet s rychlostí 100/20 Mb/s. Protože mě zaujalo, že mi moje připojení bude zdraženo na 549Kč z 499Kč a web O2 udává cenu 399Kč, tak jsem kontaktoval O2 Guru a ujal se mě Kuba!

"Tarif Internet HD Stříbrný s O2 TV stojí nyní 499 Kč s DPH, což je základní cena. Důvodem zvýšení ceny jsou narůstající náklady ve všech směrech. Abychom tak mohli poskytovat nadále stejně kvalitní služby, je nutné cenu upravit." Toto vysvětlení navýšení ceny je celkem fér a neměl bych s ním problém. Ale jak to je s cenou o 100 Kč nižší, která je uváděna na webu O2? Na to Guru Kuba taky odpověděl: "Co se týká slevy 100 Kč, tak ta platí pouze a jen pro nově zřízené internetové připojení. Nelze tak o slevu požádat na stávající připojení."

Sleva 100 Kč, která je určena pouze pro nově zřízenou službu mě taky zaujala. Sice je absurdní, že nový zákazník dostane cenu levnější než ten, který roky platí, ale můj dotaz teď směřoval k tomu, jestli si mám službu zrušit a následně nově zřídit a budu mít tedy slevu 100Kč. Ale Guru Kuba se nenechal nachytat a měl odpověď i na toto: "To bohužel není možné. Slevu nemůže čerpat zákazník, který službu již využíval na kterékoli adrese umístění, pokud od ukončení smlouvy o takové službě do nové žádosti o její zřízení neuplynuly ani 3 měsíce."

Další nepříjemnost pro zákazníky O2: Aplikace O2 TV ukončila podporu Chromecast

Jinými slovy, pokud máte zřízenou službu pevného internetu na doma od O2 několik let, tak vám ji O2 od 1.9.2022 zdraží o 50Kč. Pokud ale přejdete k O2 jako nový zákazník, který u O2 neutratil ještě ani korunu, tak získáte slevu 100 Kč.

Dobrá zpráva je, že Vodafone a T-Mobile v tuto chvíli žádné zdražení neplánují. Navíc pokud využíváte VDSL připojení, nejste odkázáni pouze na služby velké trojky. Na webu Cetin získáte nabídku od všech poskytovatelů VDSL a můžete tak velmi snadno porovnat ceny. Kuba z O2 pak nabízí ještě jednu radu: "Zrušení služby je možné řešit telefonicky na lince 800 02 02 02 do 19 hodin v pracovní dny nebo do 17:30 o víkendech a svátcích."Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!