VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Recenze Logitech MX Master 3S: skvělá bezdrátová a opravdu tichá myš

11.03.2023

Logitech má úspěch ve své produktové řadě myší MX Master. Poslední verze bezdrátové myši MX Master 3S přináší tišší tlačítka či vyšší hodnotu DPI. A pochopitelně si zachovává svůj ergonomický tvar.

Specifikace

  • Rozměry: 124,9 x 84,3 x 51 mm
  • Hmotnost: 141 g
  • DPI: 200 - 8000
  • Počet tlačítek: 8
  • Rolovací tlačítko: ano, s funkcí Smart Shift
  • Gesta: ano
  • Baterie: 500 mAh (Li-Pol)
  • Můžete zakoupit: Alza.cz

Vše začalo pořízením si nové bezdrátové mechanické klávesnice Logitech MX Mechanical (recenze) a když už jsem byl v tom obnovování periférii, tak jsem si ke klávesnici pořídil také myš. A protože dráty nejsou in, tak i myš je bezdrátová. MX Master 3S patří k dražším myším na trhu a je tak otázka, jestli si svou cenu (bez akce atakující 3000Kč) zaslouží.

Obsah prodejního balení a zpracování

V prodejním balení najdete jen nutný základ: myš, USB-C kabel a USB přijímač Bolt. Tedy vše, co potřebujete k provozu myši. Kabel má délku 1 metr, a tak při nabíjení můžete mít problém, aby dosáhl k nejbližšímu USB.

Logitech MX Master 3S na první pohled vypadá stejně jako její předchůdci. Proč také měnit povedený design a ergonomii, když to funguje? Zpracování je pak naprosto příkladné. Myš je vyrobená z plastu, má pogumované tělo a kovová rolovací kolečka. Na těle myši nechybí LED dioda, která signalizuje stav baterie a malé decentní logo Logi. Na myši vůbec nic nevrže, dokonce ani rolovací kolečko se netřese.

Myš se svými rozměry patří k těm větším. Pokud máte malé ruce, tak pro vás nejspíše nebude příliš pohodlná a budete mít problém pohodlně využívat všechna tlačítka. Majitelé středních a větších rukou budou ale velmi spokojeni. Tvar Logitech MX Master 3S je ergonomický, levá část je mírně výš než pravá část myši. Palec pak máte odložený na pogumované části myši. Pro leváky myš ale není.

Tlačítka

Myš Logitech MX Master 3S má celkem 8 tlačítek, z toho jsou dvě rolovací. Pomocí programu je lze programovat. Respektive lze programovat všechna tlačítka kromě levého a pravého tlačítka myši. Myš také podporuje gesta. Tlačítka lze programovat různě i pro různé programy (tedy tlačítko může mít v každém programu jinou funkci). Logitech svá tlačítka nazývá Quiet click a opravdu kliknutí myší je neuvěřitelně tiché. A přitom si zachovává zpětnou vazbu při každém kliknutí. 

Obě rolovací kolečka jsou kovová a tichá. Horní rolovací kolečko má přesný krokový chod, ale nabízí také možnost volného rolovaní. Lze mezi těmito profily přepínat pomocí tlačítka pod kolečkem, popřípadě si zapnout chytré přepínaní, kdy myš sama určuje, jestli bude použito volné rolovaní nebo bude použit krokový chod. A funguje to opravdu skvěle. Toto kolečko funguje zároveň jako tlačítko. Druhé rolovací tlačítko se nachází na levém boku myši a nabízí vodorovné rolování.

Bezdrátové připojení a latence

Myš MX Master 3S se dodává s přijímačem BOLT do USB. A stejný přijímač můžete použít pro připojení vícero zařízení od Logitech. Myš lze ovšem připojit také pomocí Bluetooth. Celkově jde myš připojit až ke 3 zařízením a pro přepínaní mezi těmito zařízeními se používá přepínač na spodní straně myši.

Při Bluetooth připojení se latence pohybuje kolem 13,5 sekundy, s BOLT přijímačem je pak těsně pod 13 sekundami.

Senzor

Logitech MX Master 3S využívá laserový senzor Darkfield. Díky němu dokážete s myší fungovat i na skle. A je zde možnost pracovat až 2,4 mm nad povrchem. V menu aplikace k myši lze zapnout DPI až na hodnotu 8000. To je dvojnásobná hodnota oproti minulé generaci. A při DPI 8000 se mi myš zdá méně přesná. Ovšem předpokládám, že většina lidí bude mít nastavenu daleko nižší hodnotu. Obnovovací frekvence je u Bluetooth 90 Hz, při použití USB přijímače 125 Hz. Což je dostatečné na velkou většinu kancelářské práce. Na hraní her myš vhodná není, i když pokud jste občasný hráč, tak se to překonat dá.

Software

Stejně jako klávesnice Logitech MX Mechanical (recenze), tak i myš MX Master využívá program Logitech Options+. V programu je možné nastavovat funkce jednotlivým tlačítkům, nastavovat gesta. Tlačítka pak lze nastavovat i pro jednotlivé programy. Nechybí možnost nastavení DPI, lze nastavit rychlost skrolovacího tlačítka. Pokud chcete, tak si můžete přehodit funkci levého a pravého tlačítka.

Výdrž

MX Master 3S od Logitech má integrovanou 500 mAh baterii a dle výrobce by měla vydržet až 70 dnů na jedno nabití. Výdrž je pochopitelně dána mírou využití myši. Při mém pracovním vytížení 8 hodin denně si myš vezme 20% až 25% z kapacity baterie každých 10 dnů. Což znamená celkovou výdrž na jedno nabití 40 až 50 dnů. Myš ale nemám v ruce neustále, více využívám klávesnici. Troufnu asi ale říct, že při běžné kancelářské činnosti nebudete nabíjet častěji než jednou za měsíc při větším používání myši.

Pochopitelně lze myš používat i když je k ní připojen USB-C kabel a nabíjí se. Navíc stačí myš připojit na jednu minutu k napájení a vydrží přes hodinu práce.

Závěr

Logitech MX Master 3S je naprosto skvělá bezdrátová myš určená na kancelářskou činnost. A jsem z ní nadšený víc, než z mechanické klávesnice MX Mechanical. Její tvar je ergonomický a ani z dlouhého používání nebolí ruce. Navíc palec si odložíte na pogumovanou část myši. 

Velké množství tlačítek, které jsou navíc programovatelná, skvěle usnadňují pracovní činnost. Rolovací kolečko, které přepíná mezi přesným krokovacím režimem a rychlým rolováním je opravdu návykové. DPI až do hodnoty 8000 je pro většinu uživatelů zbytečně vysoká hodnota, ale pro případ, že budete mít 8K monitor, tak se hodit může.

Jako jedna z nevýhod se pak jeví její rozměry. Myš není ideální pro malé ruce a leváci ji taky nebudou mít rádi. Pokud chcete Logitech MX Master 3S jako myš k notebooku, tak mějte na paměti, že její přenášení zabere více prostoru, než u běžné malé notebookové myši. A taky myš nemá žádný prostor pro uložení USB přijímače.

Logitech MX Master 3S se prodává za doporučenou cenu 2990Kč, ovšem v akcích se dá sehnat už za cenu od 2300 Kč. A právě akční cena do 2500Kč je pro tuto myš naprosto odpovídající.

Logitech MX Master 3S Performance Wireless Mouse 910-006559 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Fotogalerie Logitech MX Master 3SChytrá domácnost se stává běžnou součástí našich životů, s různými výrobci může být ale integrace složitá. Nový standard Matter slibuje zjednodušení. Jak funguje spolu s chytrou domácností od Google?

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!