VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Samsung v One UI 5.1 má skvělý widget pro sledování stavu baterie připojených zařízení

14.02.2023

Samsung ve své nadstavbě Androidu One UI má nový widget, který ukazuje stav baterie připojených Bluetooth zařízení. Můžete tak v jednom widgetu vidět stav baterie hodinek, sluchátek či stylusu. A nemusí jít jen o připojená zařízení od Samsungu.

Text: Ondřej Kaňa

Nová řada mobilních telefonů Samsung S23 dorazila na trh s verzí One UI 5.1. Tato nadstavba Androidu se dostává také na loňskou řadu S22. Jednou z novinek je také widget, který zobrazuje stav baterie všech zařízení, které jsou k mobilnímu telefonu připojené přes Bluetooth.

Widgety jsou vlastně dva, jeden je seznam, který vypíše název zařízení a procenta baterie o rozměrech 4x2 (velikost jde měnit). Druhý widget je v podobě kruhů, které mají uvnitř ikonu připojeného zařízení a procenta baterie. Kruh zároveň barevně ukazuje stav baterie.

Widget dokáže zobrazit stav baterie samotného telefonu, hodinek, sluchátek (včetně pouzdra) a pokud máte řadu Ultra od Samsungu, tak také stav baterie pera S Pen. A i když se jedná primárně o widget, který je určen pro zařízení Samsung, tak dobrou zprávou je, že se nemusí jednat jen o zařízení od Samsungu, ale widget dokáže zobrazit stav baterie také jiných zařízení (v galerii výše jsou například sluchátka Sony WF-C500, které prošla naší recenzí). V nastavení widgetu si pak můžete určit, která zařízení se budou na widgetu zobrazovat.

Samsung zároveň doplňuje upozornění o omezení podpory některých starších zařízení Samsung a starších verzí Bluetooth: hodinky Galaxy Watch3 a starší a některá zařízení Bluetooth nelze v této pomůcce zobrazit. U sluchátek se v pomůcce zobrazí stav nabíjení pouze u modelů Galaxy Buds2, Buds2 Pro a novějších.Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!