VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Zeblaze Cosmo a Crystal: test chytrých hodinek

02.01.2017

Na testování dorazily chytré hodinky Zeblaze a to hned ve dvou provedeních: Cosmo a Crystal. Obě verze zvládají měřit srdeční tep a na první pohled nevypadají vůbec špatně. 

Vybírat u Zeblaze můžete z více provedení chytrých hodinek. K nám na testování dorazila dvojice hodinek, vyšší model naleznete pod názvem Comso, levnější variantu pak pod jménem Crystal. Obě řešení nabízejí krásný a moderní design.

Balení

V prodejním balení Zeblaze Cosmo dostanete mimo samotných hodinek ještě bílý dobíjecí USB kabel a návod. Hodinky Crystal mají navíc dobíjecí kolébku.

Design

Hodinky Zeblaze ve verzi Comso i Crystal jsou unisexové, slušet tedy budou jak ženám, tak mužům. Pokud máte rádi eleganci a v tomto duchu pořizujete i doplňky, neuděláte s modely Zeblaze chybu. Jednoduché ostré linie jim dodávají punc moderní lehkosti, která příjemně doplní váš celkový vzhled.

Designéři zaslouží pochvalu za volbu materiálu. Zvolili nerezavějící ocel, která je odolná proti opotřebení. A to zdaleka není vše. Neublíží jim kontakt s vodou a mají certifikaci IP65. Tato certifikace zaručuje ochranu proti vniknutí prachu a zároveň jsou hodinky chráněny proti tryskající vodě.

Součástí hodinek je 22 milimetrů široký vyměnitelný řemínek vyrobený z italské kůže, díky kterému vypadají opravdu luxusně. Pokud by to přece jen nebyl váš styl, můžete si zvolit řemínek jiný a dle vašich představ.

Displej a hardware

Nejdůležitějším prvkem hodinek je displej. U vyššího modelu Cosmo má 1,61" a rozlišení 256x320p. Levnější model je opatřen 1,54" displejem s rozlišením 240x240 bodů. Tvůrcům těchto hodinek nelze upřít, že mysleli na maximální uživatelské pohodlí. Přestože hodinky mají po straně hardwarové tlačítko pro manuální aktivaci displeje, sahat po něm často není potřeba. Při každém zvednutí ruky se totiž displej aktivuje sám. Displej je čitelný velmi dobře dokonce i na slunci.

Procesorem v hodinkách je MediaTek MTK2502 a sekundují mu 512 MB paměti RAM. Podle výrobce jsou nové hodinky o 60% rychlejší a mají o 30% větší výdrž na jedno nabití, než předchozí modely.

Konektivita

Oba modely disponují Bluetooh ve verzi 4.0. Díky této technologii je možné hodinky připojit k mobilním zařízením s operačním systémem Android nebo iOS.

Po připojení k telefonu budete mít přístup k funkcím jako je telefonní seznam či přehled volání. Dokonce si můžete přečíst sms nebo na příchozí zprávy odpovědět pomocí předdefinovaných zpráv.

V reálném čase Vám chodí upozornění z emailu, facebooku a dalších aplikací, které máte nainstalovány v mobilním telefonu. Nechybí ani možnost na dálku ovládat fotoaparát na mobilním telefonu nebo spuštění hudby.

Pokud se vzdálíte od Vašeho mobilního telefonu, tak Vás jak hodinky, tak i telefon upozorní na možnou ztrátu zvukovým signálem.

Baterie

Hodinky Zeblaze Cosmo mají baterii o velikosti 250 mAh a model Crystal o kapacitě 280 mAh. Podle výrobce je u obou hodinek výdrž v pohotovostním režimu 72 hodin a dokáží vydržet až 120 minut hovoru. V rámci testování můžu konstatovat, že hodnoty výdrže jsou reálné.

Měřič srdečního tepu a další funkce

Hodinky Zeblaze Cosmo i Crystal disponují měřičem srdečního tepu. Tato funkce se objevuje spíše u dražších modelů hodinek, a proto potěší, že Zeblaze ji integroval do obou ze svých modelů. Senzor se nachází na spodní straně hodinek.

Nechybí ani krokoměr, který počítá kroky a podle Vaší výšky a váhy dokáže dle kroků spočítat ušlou vzdálenost. Kroky jsou počítány velmi dobře a nezaznamenal jsem, že by hodinky špatně vyhodnotily například pouze pohyb ruky bez samotné chůze.

Další funkcí je monitoring spánku, který počítá, jak dlouho spíte a v jakých fázích Váš spánek byl. Do režimu spánku se ale musíte přepnout v menu hodinek.

Aplikace

Další praktickou součástí Zeblaze Cosmo a Crystal je aplikace, která po propojení hodinek s mobilním telefonem umožňuje sledování kroků a délku spánku. K těmto funkcím navíc nabízí obsáhlejší grafy a s tím i spojenou historii všech Vašich aktivit. V aplikaci můžete také spustit vyhledávání Vašeho mobilního telefonu, který pak začne vyzvánět.

Závěr

Ač hodinky disponují vlastním prostředím, mezi jejich hlavní výhodu patří kompatibilita jak se systémem Android, tak i s OS. Vzhledově se mi více líbily hodinky Zeblaze Cosmo, ale i nižší model se pyšní materiály z oceli a řemínkem z italské kůže.

Další nesporné plus je i velmi příznivá cena hodinek. Zeblaze Cosmo můžete zakoupit v čínských eshopech za 99,99$ a Zeblaze Crystal se prodávají za cenu pod 50$. Vzhledem k ceně a použitým prémiovým materiálům jsou hodinky rozhodně dobrou volbou.

Níže se podívejte na kompletní fotogalerii hodinek Zeblaze Cosmo a Crystal a můžete napsat i do naší diskuze.

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!