VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Eurosport ruší premium předplatné, nově tak bude cena více než 5x dražší

21.05.2024

Pokud si předplácíte roční premium předplatné u Eurosportu, tak nejspíše budete překvapeni. Eurosport totiž bude možné si předplatit jen přes streamovací službu Max. Cena se zvýší více než pětinásobně.

Text: Ondřej Kaňa

Editace 21.6.2024:

Provozovatel služby Eurosport rozeslal email, ve kterém oznamuje, co jsem avizoval před měsícem. Předplatné Eurosport Premium definitivně končí k 22. červenci 2024. Zaniká nejen roční předplatné, ale také měsíční předplatné Eurosport Premium. Službu bude možné využívat až do zmíněného data, resp. do doby, do kdy je služba zaplacena, bude-li tato doba před 22.7.2024. Pokud máte Eurosport Premium zaplacen na delší dobu, než do 22. července, tak vám bude po ukončení služby vrácena částka za nevyužitý čas zbývající do vašeho předplatného. Peníze budou vráceny na platební metodu, kterou jste použili k nákupu předplatného.

Jedinou možností, jak se nadále dostat k obsahu Eurosport je přes streamovací službu Max. Ta v nejlevnějším tarifu stojí 219Kč za měsíc (pouze Full HD rozlišení) a k této částce je nutné připočítat také cenu za balíček Sport za cenu 70 Kč za měsíc. Celková cena tedy bude 289 Kč za měsíc. Pokud jste dosud využívali roční předplatné Eurosport Premium (639 Kč za rok), tak to bude znamenat částku téměř 5,5 krát vyšší než dosud.

Provozovatel Eurosportu nabízí alespoň malou kompenzaci pro své předplatitele a to slevu 50% na službu Max (kód a odkaz pro slevu je v emailu o ukončení služby Eurosport Premium): "voucher na slevu lze uplatnit do 30. září 2024 na měsíční předplatné tarifu Max Standard za 109,5 Kč/měsíc – 50 % sleva z běžné měsíční ceny tarifu Standard – a pokud chcete mít i nadále přístup k obsahu Eurosportu, přidejte si Sport za běžnou cenu 70 Kč/měsíc. Po uplatnění můžete tuto speciální nabídku využívat až do konce roku. K datu obnovení v lednu 2025 se vaše předplatné automaticky obnoví každý měsíc za aktuální měsíční cenu standardního plánu (nyní 219 Kč/měsíc) plus případně cenu sportovního doplňku, pokud nebude před obnovením zrušeno." Tedy do konce roku můžete Eurosport a to včetně stremovací služby Max ve Full HD rozlišení (sleva se netýká tarifu s 4K rozlišením) sledovat za 179,50Kč. Nabídka neplatí pro ty, jenž už jsou předplatitelé služby Max.

Původní článek z 20.5.2024:

Předplatitelé Eurosportu v poslední době zažívají samá překvapení. V roce 2022 to bylo ukončení aplikace Eurosport player a letos Eurosport přišel o práva na tenisové turnaje ATP (Grand Slam zápasy zůstaly). Nově se přidala další rána a to zrušení ročního předplatného.

Pokud jste předplatitelé Eurosport Premium, tak už jste dostali nebo teprve dostanete email, ve kterém provozovatel (Warner Bros. Discovery) oznamuje, že roční předplatné je u konce a k dispozici bude pouze měsíční předplatné. Roční předplatné dosud stálo 639Kč, měsíční předplatné stojí 129 Kč (1548 Kč ročně). Jestliže si tedy budete chtít zachovat předplatné Eurosport Premium, tak vás nově bude stát více než dvojnásobek.

Pokud vám přijde tento krok zvláštní, protože provozovatelé přeci jen mají raději roční předplatné, tak jde nejspíš o změnu, která naznačuje definitivní ukončení samostatné aplikace Eurosport a tím i tedy ukončení předplatného samostatného Eurosportu.

Dnešním dnem se totiž v česku (a dalších krajinách) spustila staronová streamovací služba Max (dříve HBO Max, ještě dříve HBO Go). Její součástí je nejen sbírka filmů a seriálů, ale je zde také možnost si předplatit právě Eurosport. Je tedy nutné si předplatit Max alespoň v nejlevnějším tarifu za 219 Kč a k tomu balíček Max Sport za 70 Kč. A takto si myslím, že v nejbližší budoucnosti bude vypadat jediná možnost, jak se dostat k předplatnému Eurosportu. Jinými slovy: nejspíše dojde i ke zrušení měsíčního předplatného Eurosportu a bude možné si tuto službu předplácet jen přes aplikaci Max a to za celkovou cenu 289 Kč.

Související: Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!