VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Eurosport Player pro Android TV nakonec nekončí. Alespoň dočasně

04.07.2022

Provozovatel Eurosportu už v květnu oznámil, že ukončuje provoz Eurosport Player, a to jak webovou verzi, tak i aplikaci. Náhradou měla být aplikace Eurosport, která ovšem není dostupná pro Android TV. Nyní si situace lehce pozměnila.

Text: Ondřej Kaňa

V květnu jsme psali o tom, že Eurosport Player končí a předplatitelé s Android TV mají smůlu. Provozovatel Eurosportu se totiž platformu Eurosport Player rozhodl ukončit k 3.7.2022 a nahradil ji aplikací (a webovou verzí) Eurosport. Tato aplikace (Eurosport) je dostupná pro většinu operačních systémů, ovšem pro Android TV vydaná nebyla.

V květnu mě technická podpora Eurosportu odkázala na nákup Xbox či Apple TV, popřípadě připojení notebooku k televizi přes HDMI kabel a sledování přes webový prohlížeč, ovšem s podporou nové aplikace Eurosport pro Android TV se nepočítalo.

Aplikace Eurosport Player neměla fungovat od včerejšího dne a skutečně webová verze a ani aplikace pro Android či iOS už opravdu nefunguje (zrušení nakonec bylo až k 4.7.2022). Ovšem Eurosport Player na Android TV běží bez problémů dál. Znovu jsem tedy kontaktoval podporu Eurosportu, která mě tentokrát odkázala na své webové stránky. A tady se dá dočíst nová věc, která ještě v květnu na webu Eurosport nebyla a evidentně o ní tehdy nevěděla ani podpora:

NA VAŠEM XBOXU, PLAYSTATIONU 4, SAMSUNG TV, ANDROID TV NEBO AMAZON FIRE TV

Pokud jste se k odběru přihlásili přes EurosportPlayer.com, Eurosport.com nebo aplikaci Eurosport, jednoduše se přihlaste do kteréhokoli z těchto zařízení pomocí svého aktuálního uživatelského jména a hesla a pokračujte ve sledování. Na připojených TV zařízeních bude vaše služba nadále fungovat jako obvykle. V nacházejících měsících pak bude aplikaci čekat několik změn.

Pokud jste si předplatné zřídili prostřednictvím aplikace Eurosport Player v obchodě Google Play nebo Apple App Store, budete se muset po skončení předplatného Eurosport Playeru znovu přihlásit k odběru. Mělo by to být v den vašeho příštího obnovení předplatného po 2. června 2022. Další podrobnosti najdete ve svém účtu v app storu.

Z výše uvedeného je patrné, že si provozovatel Eurosportu uvědomil problém, který čeká uživatele se systémem Android TV a rozhodl se Eurosport Player pro tuto platformu zachovat. Co znamená informace o několika změnách v nadcházejících měsících je těžko určit.

V tuto chvíli tedy přenosy Eurosportu můžete sledovat v aplikaci Eurosport na Androidu, iOS, Apple TV a aplikace Eurosport Player je stále dostupná pro Android TV. Sice to může být lehce matoucí, ale dobrá zpráva je, že předplatitelé se systémem Android TV mohou i nadále využívat své předplatné. Zvláště teď, když je v plném proudu Wimbledon 2022 je to více než potěšující. Doufám, že podpora Eurosport Player pro systém Android a Google TV bude i nadále pokračovat. Jaké změny čekají aplikaci pro tento operační systém, to ukáže až čas.

Funguje vám Eurosport Player na Android TV nebo některém dalším systému? Máte nějaké problémy po přechodu z Eurosport Player na Eurosport? Napište do diskuse.Chytrá domácnost se stává běžnou součástí našich životů, s různými výrobci může být ale integrace složitá. Nový standard Matter slibuje zjednodušení. Jak funguje spolu s chytrou domácností od Google?

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!