VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Eurosport Player končí. Předplatilé s Android TV mají smůlu (aktualizováno)

04.05.2022

Provozovatel aplikace Eurosport player se rozhodl ukončit provoz služby začátkem července a předplatilé dostali email, že mají přejít na novou aplikaci. Ta ale nepodporuje všechny platformy, tak jak to bylo u původní aplikace.

Text: Ondřej Kaňa

Aktualizováno 4.7.2022:

Aplikace Eurosport Player byla ukončena pro většinu operačních systémů (Android, iOS atd.) a to včetně své webové verze, ovšem na systému Android TV běži nadále. Více informací v našem článku: Eurosport Player pro Android TV nakonec nekončí. Alespoň dočasně

Původní článek 4.5.2022:

Všem předplatitelům Eurosport player dorazil včera email s tímto textem:

Eurosport Player končí a my se tak můžeme soustředit na další vylepšování stránek Eurosport.com a aplikace Eurosport - Vašeho místa pro živé sportovní přenosy, obsah na vyžádání a nejnovější zprávy.

V dalším textu se dozvíte, jak můžete i nadále sledovat svůj oblíbený obsah z Eurosportu.

Změny ve způsobu přístupu ke službě Eurosport

Od 03.07.2022 nebudou stránky EurosportPlayer.com a aplikace Eurosport Player dále fungovat.

Na Vaše předplatné a prémiový obsah, který máte rádi, to vliv mít nebude.

Sledovat svoje oblíbené sportovní přenosy na všech svých zařízeních můžete i dál, když se přihlásíte na stránkách Eurosport.com nebo přes aplikaci Eurosport.

Stránky a aplikace Eurosport vypadají a působí trochu jinak než Eurosport Player a uživatelské rozhraní je nyní kompletně v angličtině. Můžete také zkoušet různé způsoby procházení a objevování nového sportovního obsahu.

Jak můžete dál vše sledovat na svých zařízeních

Na mobilním telefonu nebo tabletu Apple nebo Google nebo na Apple TV:

1. Vymažte si aplikaci Eurosport Player.

2. Stáhněte si z obchodu Google nebo Apple aplikaci Eurosport, pokud ji ještě nemáte staženou.

3. Přihlaste se pomocí svého aktuálního uživatelského jména a hesla.

Pokud pořady sledujete na zařízení Xbox, Playstation 4, Samsung TV, Android TV nebo Fire TV, přihlaste se a dívejte se jako obvykle.

Na první pohled to vypadá, že jde jen o kosmetickou změnu, bude stačit nová aplikace a nadále je možné sledovat oblíbené sportovní přenosy. Protože jsem také předplatitelem, tak jsem se hned včera pokusil na svou Android TV ve verzi 9.0 nainstalovat zmíněnou aplikaci. Zvláště poslední věta emailu, ve které se píše i o Android TV ve mě vzbuzovala naděje.

Bohužel aplikace Eurosport nebyla pro Obchod play na Android TV dostupná. Kontaktoval jsem tedy technickou podporu Eurosportu, kde se mě ujal Ilham. Po 7 mailech, kdy jsme si vysvětlili, že chyba není na mém routeru a ani nemám žádný jiný problém s internetovým připojením mi přišla tato odpověď:

A jak je vidět i z přiloženého odkazu, tak ač měl Eurosport player plnou podporu Android TV (stránky Eurosportplayer.com jsou již v sekci podpora přesměrovány na eurosport.com), u "vylepšené" aplikace Eurosport mají majitelé prostě smůlu. Nabízené řešení notebooku a HDMI kabelu podporou Eurosportu je úsměvné (a bylo by úsměvné i před pěti roky, natož v roce 2022), drobnou útěchou může být, že alespoň Chromecast funguje bez problémů. I když je to řešení dosti krkolomné a pro nerušené a plnohodnotné sledování na televizi nepoužitelné. Kupovat si pak nové zařízení v podobě Xbox či Apple TV asi majitelé Android TV kvůli Eurosportu nebudou.

Na dotaz, jestli je v plánu podpora Adnroid TV, tedy stav, jaký byl u staré aplikace, bohužel nebylo ze strany Eurosportu odpovězeno. Od 3.7.2022 tak dochází k celkem výraznému omezení využívání služeb téhle do teď skvělé sportovní aplikace a pro majitele Android TV je aplikace Eurosport vlastně úplně nepoužitelná. V případě zaplaceného ročního předplatného pak máte smůlu a využívat službu Eurosport můžete podle podpory jen na podporovaných zařízeních. Je opravdu škoda, že se provozovatel Eurosport vydal cestou webového prohlížeče a opustil podporu pohodlného sledování na televizorech.

A ještě si dovolím pár poznatků k nové a údajně lepší aplikaci Eurosport pro zažízení s operačním systémem Android. Tato aplikace je v podstatě jen překopírovaná webová stránka v mobilní verzi. Navíc je plná reklam i s prémium předplatným. Dokonce v aplikaci "vyskakují" reklamní videa, které nejdou v mobilní aplikaci vůbec zrušit a překrývají velkou část obsahu. Musím říct, že celkově se tohle Discovery vůbec nepovedlo a nějak netuším, kam chce s Eurosportem směřovat. Jde o neuvěřitelný krok zpět o několik let.

Jste majitelem Android TV a máte předplatné Eurosport player? Napište nám do diskuze. 

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!