VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Samsung Galaxy S22 získávají funkci astronomické fotografie a vícenásobné expozice

26.10.2022

Aplikace Expert RAW, která je určená pro modelovou řadu Galaxy S22, získává novou aktualizaci, která usnadňuje pořízení astronomické fotografie a přidává i funkci vícenásobné expozice.

Text: Ondřej Kaňa

Expert RAW je aplikace pro nejvyšší řady mobilních telefonů Samsung, která umožňuje focení do lineárních DNG 16bitových souborů RAW. Je dostupná nejen pro Samsung Galaxy S22 Ultra (recenze), ale pro celou řadu Galaxy S22. Aplikace v druhé polovině roku získala také podporu některých starších modelů telefonů Samsung.

Po aktualizaci aplikace se v menu zobrazí nová položka s názvem Speciální možnosti foto. Po její aktivaci budete mít dostupné dvě nové funkce pro fotografování, které se spustí pomocí ikon v pravém horním rohu foto aplikace.

Vícenásobná expozice pořídí několik snímků (2 až 9 dle nastavení) a následně je spojí v jeden. Lze nastavit, jestli bude spoušť automatická, popřípadě můžete fotit ručně. Nastavit se dá také překrytí fotografie.

Další novinkou v aplikaci Expert RAW je astronomická fotografie, která umožňuje nastavit dlouhou expozici pro fotografování hvězd (4 až 10 minut). Navíc je zde možnost zapnout "průvodce oblohou". Pomocí této funkce se zapne překrytí snímaného obrazu na displeji telefonu souhvězdími i s jejich názvy (viz. fotogalerie výše), což umožňuje fotografovi určit polohu hvězd a souhvězdí. Tato funkce se hodí i v případě, kdy prostě jen chcete vědět, na co se na noční obloze díváte.

Nová aktualizace Expert RAW je již dostupná v Galaxy Store.Chytrá domácnost se stává běžnou součástí našich životů, s různými výrobci může být ale integrace složitá. Nový standard Matter slibuje zjednodušení. Jak funguje spolu s chytrou domácností od Google?

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!