VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Foto aplikace Expert RAW pro telefony Samsung dostane dvě nové funkce

08.07.2022

Aplikace Expert RAW pro zařízení Samsung dostane v nadcházející aktualizaci dvě nové funkce. Zároveň se zpozdí vydání této aplikace na focení pro telefony Galaxy S20 Ultra, Note 20 Ultra a Z Fold2. Majitele S20 Ultra pak čeká nepříjemné překvapení.

Text: Ondřej Kaňa, Zdroj: Samsung

Expert RAW je aplikace pro nejvyšší řady mobilních telefonů Samsung, která umožňuje focení do lineárních DNG 16bitových souborů RAW s ještě větší čistotou a širším dynamickým rozsahem než běžné soubory RAW.

V nejbližší aktualizaci dostane tato oblíbená aplikace dvě nové funkce. Uživatelé si budou moci uložit vlastní nastavení, která půjdou jedním kliknutím použít pro vytvoření dalšího snímku. Další novinka se týká ukládání výsledných fotek a jejich formátu. Aktuálně, když vyfotíte snímek aplikací Expert RAW, se vždy uloží jak do formátu RAW i JPG. Nově si budete moci vybrat, jestli se fotografie budou ukládat v RAW nebo JPG, popř. necháte fotografie ukládat v obou formátech, tak jak je tomu dosud.

V současné době je aplikace Expert RAW k dispozici pouze pro telefony Galaxy S22 Ultra (recenze), S22+, S22 a S21 Ultra. Samsung slíbil, že v první polovině roku 2022 bude aplikace vydána i pro telefony Galaxy S20 Ultra, Note 20 Ultra a Z Fold2. Tento plán ovšem nebude dodržen kvůli problémům při vývoji aplikace. Nový termín pro zmíněná zařízení je září roku 2022. Navíc u modelu S20 Ultra nebude v aplikaci Expert RAW podporován teleobjektiv. Výstup RAW u aplikace Expert RAW je totiž založen na Bayer RAW (pole barevných filtrů, které se používá k filtraci světla dopadajícího na obrazový snímač). Teleobjektiv Hybrid Optic 10x pužitý u Samsung Galaxy S20 Ultra ovšem nebyl schopen poskytnout výstup Bayer RAW, takže je nevyhnutelné odstranění podpory tohoto objektivu.Chytrá domácnost se stává běžnou součástí našich životů, s různými výrobci může být ale integrace složitá. Nový standard Matter slibuje zjednodušení. Jak funguje spolu s chytrou domácností od Google?

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!