VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Majitelé telefonů Samsung mohou nově spustit aplikace poklepáním na záda telefonu

09.11.2022

Samsung vydal novou aplikaci, která umožňuje naprogramování bočního tlačítka pro spuštění libovolné aplikace a také je možné aplikaci spustit pomocí poklepání na záda telefonu. Nechybí ani další možnosti, a to včetně úpravy menu telefonů.

Text: Ondřej Kaňa

Registar je nová aplikace nebo chcete-li modul do aplikace Good Lock, kterou vydává přímo Samsung. A i když Good Lock není v Česku oficiálně dostupné, tak není nic složitého všechny moduly do svého telefonu dostat.

Díky Good Lock už jsme si řekli, jak odstranit nepotřebné ikony ze stavového řádku telefonů Samsung, ukázali jsme si aplikaci Pentastic, která umožní přizpůsobit rozhraní a funkce S Pen Samsung Galaxy. Registar je nově dostupná pro všechny telefony Samsung, které běží na ONE UI 5.0. Co všechno umí?

Asi nejzajímavější na Registar je možnost, která naučí telefon Samsung dělat úkony po poklepání na záda telefonu. Vybrat je možné dvojité a trojité poklepání. Zde je pak možnost si na toto poklepání nastavit, jestli se například rozsvítí svítilna, provede se screen shot obrazovky nebo se spustí libovolná aplikace z telefonu. Stejnou možnost jde nastavit také pro zmáčknutí a podržení bočního tlačítka telefonu. Toto je skvělá věc pro nastavení spuštění například Google Asistenta.

Registar ale nabízí také možnost přizpůsobit si menu nastavení telefonu. Lze zde odstraňovat položky z nastavení nebo měnit jejich pořadí. Z menu nastavení telefonu můžete také odebrat zobrazení vašeho emailu nebo místo celého jména se může zobrazovat jen vaše přezdívka.

Pro někoho může být také zajímavé, že lze položky z nastavení přidat na obrazovku telefonu jako samostatnou ikonu rychlého spuštění.

Jak už bylo zmíněno, Good Lock není v česku bohužel dostupné. Využít lze ovšem aplikaci Fine Lock, která je přístupná v Google Play a z níž se dostanete na APK soubory, a to včetně skvělého Registar. Samotný modul Registar pak spustíte právě z aplikace Fine Lock. Ten sice není v češtině, ale nastavení jsou jednoduchá.

Co říkáte na novou aplikace Registar od Samsungu? Napište do diskuse pod článkem.Chytrá domácnost se stává běžnou součástí našich životů, s různými výrobci může být ale integrace složitá. Nový standard Matter slibuje zjednodušení. Jak funguje spolu s chytrou domácností od Google?

Chytrá domácnost se stává běžnou součástí našich životů, s různými výrobci může být ale integrace složitá. Nový standard Matter slibuje zjednodušení. Jak funguje spolu s chytrou domácností od Google?

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!