VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Odstraňte nepotřebné ikony ze stavového řádku telefonů Samsung

19.06.2022

Pokud Vám připadá, že ve stavovém řádku máte spousty zbytečných ikon, tak je snadné řešení, jak si v nich udělat pořádek. Tedy alespoň pokud jste majitelé zařízeních Samsung Galaxy.

Text: Ondřej Kaňa

Pokud nás sledujete na našem Facebooku nebo Instagramu, tak už víte, jak snížit frekvenci u Samsung Galaxy telefonů na 96 Hz, aby jste šetřili baterku, ukázali jsme si také, jak vylepšit ovládání gesty a přidat jim nové funkce a také jsme spolu vylepšili funkce stylusu S Pen. Další vychytávkou je QuickStar z aplikace Good Lock od Samsungu.

QuickStar primárně používám pro odstranění ikon ze stavového řádku (odstranil jsem si ikonu baterie a ponechal jen procentuální znázornění) a také jsem schoval čas ze stavového řádku. Čas ovšem nemusíte odstraňovat, ale můžete ho přesunout napravo od selfie kamerky. Odstranit pak můžete úplně všechny ikony, které se ve stavovém řádku objevují - od mobilního signálu, přes budík až po zmíněnou ikonu baterie.

QuickStar umožňuje také otevřít přímo rychlé nastavení posunutím prstem po displeji směrem dolů a přeskočit oblast s upozorněními. Pokud potáhnete prstem po levé straně displeje, zobrazí se notifikace, pokud po pravé zobrazí se rychlé nastavení. Nastavit si můžete také procentuálně oblast, ve které se budete prstem pohybovat. Defaultně je nastavené 50 na 50 %.

Jednou z možností v QuickStar je také barevná úprava rychlého panelu. Bohužel v Česku vyhodí chybovou hlášku, že tyto úpravy nejsou pro tuto oblast dostupné. Děje se to tedy alespoň na Samsung Galaxy S22 Ultra (recenze).

QuickStar je součástí aplikace Good Lock, která bohužel stále není v Česku dostupná. Pokud Vás QuickStar zaujal, tak můžete využít aplikaci Fine Lock, kterou najdete v Google Play, a která vás odkáže na příslušené APK soubory. Bohužel pokud restartujete telefon, tak je nutné QuickStar přes FineLock znovu spustit, aby se vrátila všechna provedená nastavení (není nutné nic znovu nastavovat, jen je nutné QuickStar po restartu aktivovat spuštěním).

Využíváte nějaký modul nebo aplikace Good Lock? Napište nám do diskuse pod článkem.Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!