VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Aplikace Pentastic umožní přizpůsobit rozhraní a funkce S Pen Samsung Galaxy

14.05.2022

Samsung pro svá zařízení Galaxy nabízí nejrůznější moduly, které umožňují různá přizpůsobení. Aplikace Pentastic je pak určena pro zařízení Samsung Galaxy s perem S Pen.

Text: Ondřej Kaňa

Pokud máte zařízení Samsung Galaxy s perem S Pen, jakým je třeba stále ještě novinka Samsung Galaxy S22 Ultra (recenze), tak můžete využít aplikaci Pentastic, která umožní přizpůsobit uživatelské rozhraní nabídky akcí po vytažení pera a nabízí také některá další úpravy.

V samotném menu S Pen si můžete vybrat ze dvou typů nabídky menu: klasické a kompaktní. Pokud využijte aplikace Pentastic přímo od Samsungu, tak budete mít k dispozici další 3 možnosti, a to včetně kruhové nabídky. Pokud si potrpíte na nostalgii, tak je zde i možnost Retro, která se vrací k nabídce, kterou jsme znali u prvních zařízení Samsung Galaxy Note.

Nechybí ani možnost nastavení pozadí po otevření menu S Pen. Lze nastavit rozmazání pozadí, jas či dokonce použít svůj vlastní obrázek. Dále aplikace umožňuje nastavit ukazatel pera S Pen a to včetně nastavení na kurzor, který známe z PC. Změnit jde také zvuk, který zařízení Galaxy vydá po vytažení pera z těla.

Za zmínku stojí i možnost nastavit si aplikaci, která se spustí po dvojím poklepání perem na displej telefonu nebo tabletu.

Aplikace Pentastic je součástí modulů oblíbeného Good lock. Ten bohužel v Česku z nějakého záhadného důvodu není v Galaxy Store k dispozici. Využít tak můžete aplikaci Fine Lock, která vás následně odkáže na patřičné apk soubory.

Využíváte nějaký modul z Good Lock? Napište nám do diskuze.

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!