VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Aktualizace Google Home usnadní ovládání chytré domácnosti

26.03.2022

Aplikace Google Home prošla aktualizací, která usnadní ovládání chytré domácnosti. Ovládací prvky v aplikaci pro Android a iOS se přiblížily k tomu, co známe například z chytrých displejů Google Nest Hub.

V nové aktualizaci aplikace Google Home si na první pohled všimnete nových ovládacích prvků. Ty usnadňují ovládání chytré domácnosti tím, že není nutné daný prvek rozkliknout. Chcete-li zvýšit nebo snížit jas osvětlení stačí na úvodní obrazovce přejet prstem ze strany na stranu, to samé platí pro zvýšení či snížení hlasitosti u reproduktorů. Navíc už na úvodní obrazovce aplikace uvidíte procentuálně znázorněno, jak moc vaše světla svítí nebo na jakou hlasitost je nastavena vaše hudba. Klepnutím pak vypnete, popř. zapnete zařízení. Další volby jsou pak dostupné dlouhým stisknutím ovládacího prvku - dostanete se tak například k nabídce výběru barev u světel a podobně (tady vše zůstalo, tak jak jsme byli zvyklí).

Google dále uvádí, že byly upraveny nastavení ochrany soukromí. Je možné nastavit svou domácnost, včetně detekce přítomnosti, jednoduše z nastavení Google Home na jednom místě. Změnou projde také sekce prioritních zpráv.

Používáte aplikaci Google Home pro správu své chytré domácnosti? Co říkáte na novinky? Napište do naší diskuze.

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!