VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Recenze VERBATIM Store ´n´ Go Portable SSD: levný a rychlý externí SSD disk

17.05.2020

VERBATIM Store ´n´ Go Portable SSD je celkem levný SSD disk. My jsme do recenze zvolili disk s kapacitou 480 GB. Jak SSD disk od Verbatim uspěl v recenzi a jakých reálných rychlostí čtení a zápisu dosahuje?

Technické specifikace dle výrobce

  • Typ: Externí SSD
  • Formát: 2,5"
  • Kapacita: 480 GB
  • Rozhraní: USB 3.1, SATA III
  • Rychlost čtení 500 MB/s
  • Rychlost zápisu: 440 MB/s
  • Rozměry: 119 x 7 x 81 mm
  • Hmotnost: 98 gramů

Popis

Pokud si zakoupíte externí disk VERBATIM Store ´n´ Go Portable, tak Vám domů dorazí opravdu malá krabička. Nám disk doputoval z eshopu Alza.cz s kapacitou úložiště 480 GB. Tento SSD disk lze zakoupit například i s kapacitou 240 GB či až do kapacity 1000 GB.

V prodejním balení kromě samotného disku najdete i USB-C kabel s USB 3.1 koncovkou a také nechybí redukce USB 3.1 na USB-C. Samotný VERBATIM Store ´n´ Go Portable SSD je vyroben z plastu, což se odráží na opravdu nízké hmotnosti. My jsme naměřili dokonce ještě nižší hmotnost než uvádí výrobce - 86 gramů. Na první pohled také překvapí tloušťka, která je pouhých 7 mm.

I když je disk z plastu, tak zpracovaní je příkladné. Boky disku jsou lesklé a na horní straně je vzor, který se dá nazvat "karbonovým". Pochopitelně jen vizuálně. Jediným portem na těle VERBATIM Store ´n´ Go Portable je USB-C. Vedle něj ještě najdeme informační diodu.

Použití v praxi

Po rozbalení disku zjistíte, že k dispozici máte 446 GB volného místa pro data a disk je z výroby zformátovaný na systém souborů FAT32. Na disku je pak program, který usnadní nejen zálohování dat, ale umožňuje například také formátování. 

Nízká cena u VERBATIM Store ´n´ Go Portable SSD s kapacitou 480 GB je dána převážně tím, že k dispozici nemáte klasických 512 GB místa pro data. Pokud ale oželíte 32 GB (jedna paměťová karta s průměrnou kapacitou), tak dostanete opravdu slušný kousek SSD. No a jak je to se skutečnou rychlostí tohoto disku?

Pro test jsme použili programy ATTO Banchmark a HD Tune PRO. I když disk nedosáhl proklamovaných hodnot, tak se nejedná vůbec o špatné parametry. Pro většinu majitelů bude nejspíše nejdůležitější rychlost zápisu. V ATTO Benchmark byl průměr z 10 měření u zápisu 391 MB/s, HD Tune PRO pak naměřil průměrných 367 MB/s:

Téměř stejných hodnot jsme při testu dosáhli, i když jsme vyměnili dodávaný kabel za kabel AlzaPower AluCore USB-C / USB-C. Průměr naměřených hodnot ze všech testů obou programů je pak tento:

Oproti hodnotám, které uvádí výrobce jsme tedy naměřili rychlost čtení nižší v průměru o 84MB/s a rychlost zápisu pak nižší v průměru o 61 MB/s. A toto jsou už nejvyšší naměřené hodnoty zápisu a čtení u VERBATIM Store ´n´ Go Portable SSD s kapacitou 480 GB:

Závěr

VERBATIM Store ´n´ Go Portable SSD 480 GB je externí disk, který za příznivou cenu nabízí jen málo kompromisů: kapacita 480 GB místo 512 GB či plastové tělo. Za to ale dostanete nízkou hmotnost a tloušťku těla disku jen 7 mm. Verbatim Store 'n' Go SSD 480 GB je tak vhodný zejména k notebooku a pro častější cestování. Marné nejsou ani skutečné dosahované rychlosti zápisu.

Cena Verbatim Store 'n' Go SSD 480 GB v době testování: 1690 Kč
Aktuální cena Verbatim Store 'n' Go SSD 480 GB:

Verbatim Store n Go 480GB, SSD, USB3.1, 53229 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

VERBATIM Store ´n´ Go Portable SSD 480GB 

Diskuze VERBATIM Store ´n´ Go Portable SSD 480 GB

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!