VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Android umožní snadné přepínání sluchátek mezi dvěma zařízeními

22.07.2022

Android dostane funkci, kterou znají majitelé sluchátek Apple AirPods, jenž umožňuje plynulé přepínaní mezi zařízeními v Apple ekosystému. Nejdříve budou na řadě sluchátka Pixel, následovat budou další značky.

Text: Ondřej Kaňa, Zdroj: Google

Majitelé zařízení od Apple velmi často vyzdvihují ekosystém, kvůli kterému u této značky zůstávají. Google teď dělá jeden malý krůček, kterým chce vylepšit ten svůj ekosystém.

V tuto chvíli můžete znát u sluchátek funkci FastAir, která umožňuje rychlé párovaní mezi sluchátky a telefonem či tabletem se systémem Android. Nově se tato funkce ještě vylepší: "Naše technologie přepínání zvuku staví na rychlém párování a využívá kontextové informace o tom, co posloucháte, za účelem přepínání zvuku na základě vašich akcí. Máme více kategorií, které jsou seřazeny podle toho, jak upřednostnit zvuky mezi telefonními hovory, médii a všemi zvuky, které mohou vaše zařízení vydávat. Pokud tedy například sledujete video na tabletu a obdržíte upozornění na telefon, zvuk ze sluchátek se do telefonu nepřepne. Pokud však přijmete telefonní hovor, zvuk sluchátek se přepne", říká produktová manažerka Google Angela Hsiao. Protože ovšem každý uživatel má různé priority, bude moci tyto možnosti upravit a definovat si vlastní.

V současné době Google zavádí toto automatické přepínaní zvuku mezi dvěma zařízeními se systémem Android pro své nové sluchátka Pixel Buds Pro a to pomocí vícebodového Bluetooth. V nadcházejících týdnech se tato technologie přepínání zvuku dostane i na vybraná sluchátka Sony a JBL.

Co říkáte na novou funkci přepínaní zvuku u sluchátek a zařízeními se systémem Android? Napište do diskuse.Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!