VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Aplikace Gmail pro Android a iOS přidává informaci o využití úložiště

28.06.2022

Na webové platformě Gmailu se informace o využití úložiště objevovala odjakživa. Nově tato data poskytne aplikace Gmail pro systémy Android i iOS, a to bez nutnosti otevírat správu úložiště.

Text: Ondřej Kaňa

Gmail je velmi oblíbený poštovní email od Google a nyní Google pro svou aplikaci na Android i iOS přidává informaci o využití úložiště. Tato možnost do teď byla pouze pro webovou verzi Gmailu. Pokud v aplikaci Gmailu kliknete na svou profilovou fotku, objeví se pod správou Google účtu procento využití Vašeho úložiště.

Pokud na tuto informaci kliknete, dostanete se do správy úložiště přes Google One. Zde vidíte nejen kolik celkem je zabráno z Vašeho úložiště, ale je zde uvedeno i kolik zabírá Gmail, Disk Google a Fotky Google. Ze stejného místa si můžete zakoupit i další porci úložiště (15GB Google dává zdarma k účtu) či uvolnit místo.

Osobně bych uvítal, kdyby informace o využití prostoru úložiště byla přidána i do Google tabulek a dokumentů v rámci Google Workspace, které využívám primárně na svém pracovním emailu.

Využíváte aplikaci Gmail pro systémy Android a iOS a přijde Vám přidání informací o stavu úložiště, jako dobrý nápad? Napište nám do diskuse pod článkem.Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!