VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Garmin Speak: chytrá navigace, která přehraje hudbu nebo řekne jaké bude počasí

19.10.2017

Garmin Speak je malá navigace, která obsahuje chytrého asistenta Alexa od Amazonu. Mimo navigování dokáže zjistit počasí, streamovat hudbu nebo zjistit sportovní statistiky.

Garmin Speak je opravdu malé zařízení, naměříme u něj jen 37,5 x 37,7 mm a váží 37,6 gramů. I OLED displej je malý (1,5") a dokáže zobrazit základní ikony v podobě šipek při navigaci či zbývající vzdálenost. Kolem displeje najdeme ještě informační LED pásek.

To důležité je ovšem uvnitř Garmin Speak a to je hlasový asistent Alexa od Amazonu. Vše co umí tento asistent, umí tedy i tato chytrá navigace, která spíše připomíná Bluetooth repráček.

Garmin Speak má vlastní reproduktory, ovšem není problém jej propojit s těmi v autě. Bohužel hlasové ovládání není dostupné v češtině, Garmin Speak se aktivuje jednoduchým povelem "Alexa, ask Garmin". Je možné se pak pomocí hlasových povelů nechat navigovat do konkrétní destinace, nechat si vyhledat čerpací stanici na trase, zeptat se na počasí, říct si o sportovní výsledky nebo se zeptat jaká událost Vás čeká v kalendáři.

Samotná navigace Garmin Speak se v USA prodává za 149,99$ (v přepočtu cca 3260Kč) bez daně, pro její správné fungování je nutné si stáhnout do mobilního telefonu aplikaci se stejným názvem.

Zdroj: garmin.com

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!