VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Genius SlimStar 130: levná a tenká klávesnice (mini recenze)

26.04.2017

Klávesnice Genius SlimStar 130 spadá do kategorie těch nejlevnějších. Má povedený design, nízký zdvih kláves a brání usazování prachu. Tuto klávesnici od Genius jsme podrobili testu.

Klávesnice Genius SlimStar 130 dorazí v krabici, ve které mimo samotný produkt nenajdete nic víc. K PC či notebooku se připojuje pomocí USB, a protože se nejedná o bezdrátovou klávesnici, musíte tak počítat s drátem, který Vám povede po stole. Klávesnice se prodává ve dvou barevných variantách: černá, jenž nám dorazila na test a bílá, která vypadá designově ještě povedeněji. Klávesnici prodává například eshop Alza.cz.

Specifikace Genius SlimStar 130

  • Rozhraní: drátové USB
  • Rozměry: 439 x 142 x 25 mm
  • Hmotnost: 555g
  • Požadavky na systém: Windows 7 a novější
  • Klávesy: enter dvouřádkový, backspace široký, levý shift široký, samostatná číselná klávesnice
  • Speciální vlastnosti: brání usazování prachu, ochrana proti náhodnému zmáčknutí vedlejší klávesy
Genius Slimstar 130 31300714107 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Zpracování klávesnice

Celá klávesnice SlimStar 130 je vyrobena z plastu, ovšem povrch kláves a samotné konstrukce klávesnice je jiný. Bohužel klávesy nejsou pogumované, ale povrch je jemnější než u zbytku klávesnice. Design klávesnice patří k tomu lepšímu a zvláště v této cenové kategorii se jedná o velmi povedený kousek.

Na spodní straně klávesnice najdeme výsuvné packy, které slouží k nastavení polohy klávesnice a také gumové podložky, které zabraňují nechtěnému klouzání klávesnice po povrchu stolu. Klávesnice je opravdu velmi štíhlá a na výšku má pouhých 25 mm.

Funkčnost

I přes štíhlou konstrukci je klávesnice velmi pevná a ohnout ji je nemožné. Samotné klávesy mají nízký zdvih a psaní na klávesnici je tiché. Výjimku tvoří mezerník, který jakoby do celé konstrukce nezapadal a jeho hlasitost při mačkání je výrazně vyšší. Mačkání kláves je bezproblémové a nekladou nijak velký odpor.

Viditelnost samotných znaků na klávesnici je také velmi dobrá a všechny jsou bez problémů čitelné. Klávesnici nechybí ani diodové zobrazení zapnutých kláves capslock či numerické klávesnice. Možná bych jen na místě výrobce volil místo zelené diody bílou. 

Vzhledem k ceně klávesnice od ní nečekejte žádná programovatelná tlačítka nebo funkce navíc. Ale i přes své malé rozměry nabízí klasické rozložení kláves s dvouřádkovým enterem a samostatnou numerickou klávesnicí. Navíc díky své konstrukci odolává usazování prachu mezi klávesami.

Závěr

Mechanická klávesnice s elegantním designem, která má malé rozměry a nízký zdvih kláves. Tak by se ve zkratce dala charakterizovat Genius SlimStar 130, na které mimochodem byl napsán i tento mini test. Vzhledem ke konstrukci odolá prachu, a pokud nad klávesnicí rádi svačíte, tak zbavení se drobků nebude problém. Teoreticky by mohla přežít i nějaké to nechtěné polití kávou či jiným nápojem, ale to raději záměrně nezkoušejte.

Klávesnice nenabízí podsvícení a ani není bezdrátová, hlavním aspektem je cena. Klávesy jsou poměrně tiché a pohodlné na psaní. Potěší nízký profil klávesnice a její vzhled. Co chybí je podložka pod zápěstí.

Genius SlimStar 130 můžete zakoupit na Alza.cz.

Genius Slimstar 130 31300714107 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Co říkáte na klávesnici Genius SlimStar 130? A stačí Vám klasická jednoduchá klávesnice nebo potřebujete funkce navíc? Napište do diskuze:

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!