VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Nové ovládací prvky přináší aplikace chytré domácnosti Google Home

26.05.2023

Google si pro svou aplikaci na ovládání chytré domácnosti připravil další vylepšení, tentokrát se týká ovládaní světel. Co vše je nového v Google Home?

Text: Ondřej Kaňa

V poslední době nás Google zásobuje přívalem novinek ve své aplikaci Google Home, která je určena pro ovládání chytré domácnosti. V dubnu přibyla možnost upravovat pořadí oblíbených položek a minulý týden se velké aktualizace dočkala také aplikace Google Home pro chytré hodinky s Wear OS. A dá se říct, že novinky z aplikace pro hodinky se teď dostávají i na mobilní telefony.

Ve verzi 3.1 aplikace Google Home najdeme nový design ovládání světel. Dříve se jas světla ovládal pomocí kruhového prvku, ten se mění na podlouhlý prvek, kde je jas ovládaný pomocí přejetí prstu z horní strany na spodní (a obráceně). Změna se týká také výběru barvy, když už nevidíte všechny barvy jednotlivě, ale výběr provádíte přes kruhovou paletu, která zobrazuje všechy barev.

I ovládání teploty bílé barvy prošlo vylepšením. Hned u ovládání světla vidíte výběr 6 barevných teplot, po rozkliknutí se pak objeví ovládací prvek, kde se teplota může upravovat posunutím a nemusíte se tak spoléhat jen na pevně danou teplotu bílé barvy.

Novinky se týkají verze aplikace ve veřejném náhledu a jsou zpřístupněny ze strany serveru Google (nejedná se tedy o klasickou aktualizaci v Google Play). Google Home si můžete spustit také ve webové verzi, tam ale stále platí, že je určna pouze pro bezpečností kamery a zvonky. Bylo by fajn, kdyby webová verze Google Home sloužila také jako centrum ovládání celé chytré domácnosti. Ale třeba se dočkáme i toho.Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!