VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Google Home pro Wear OS prošla radikálním vylepšením a přináší spousty novinek

19.05.2023

Google si přichystal novou aktualizaci pro aplikaci Google Home, která běží na chytrých hodinkách s Wear OS jako jsou Samsung Galaxy Watch 5 či Google Pixel. A novinky jsou to výrazné. Co vše je nového?

Text: Ondřej Kaňa

V říjnu 2022 zpřístupnil Google svou aplikaci pro ovládání chytré domácnosti taky na hodinky s Wear OS. Některé funkce, které jsou dostupné v aplikaci pro Android však v hodinkách chyběly, popřípadě byly značně omezeny. To se Google snaží napravit první větší aktualizací, která pro tuto aplikaci běžící na chytrých hodinkách vyšla. Článek obsahuje fotogalerii se všemi novými funkcemi.

První velkou novinkou, kterou si všimnete, je že aplikace pro hodinky se spustí na obrazovce s oblíbenými položkami, které máte nastaveny pomocí aplikace v mobilním telefonu. A až níže v menu se dostanete ke všem zařízení, které máte přidané ve své chytré domácnosti. Navíc díky novince z minulého měsíce lze měnit pořadí těch oblíbených položek.

Další vylepšení se týká ovládání světel. Dříve bylo možné světla pomocí Google Home pro Wear OS zapnout/vypnout a změnit jejich jas. Nyní jde měnit taky jejich barvy a barevnou teplotu. Barva se mění pomocí kruhového výběru a teplota pomocí proužku.

Pokud vlastníte chytrý senzor, tak si nově v aplikaci zobrazíte i vlhkost. Teplota není v současné době podporována ani v aplikaci pro Android (výjimka je teplota z termostatů), takže se nezobrazí ani v aplikaci pro chytré hodinky.

Majitelé chytrých displejů Nest Hub (recenze) a chytrých reproduktorů Nest Mini (recenze) by mohli ocenit, že v aplikaci u těchto zařízeních vidí, co se na daném reproduktoru či displeji aktuálně přehrává a také je možné pomocí hodinek ovládat hlasitost, přeskočit skladbu či ji zapauzovat.

Stejné možnosti, jako mají chytré reproduktory a displeje od Google, tedy ovládání hlasitosti, pozastavení atd. je možné provádět i u televizorů, které jsou vybavené Google TV. Tedy hodinky mohou sloužit jako velmi jednoduchý dálkový ovladač.

Co mi osobně zatím nejvíce chybí je náhled videa z bezpečnostních kamer a zvonků na hodinkách s Wear OS. Při notifikaci se nezobrazí dokonce ani náhledový obrázek. Pokud však využíváte například zvonek Google Nest Doorbell (recenze), tak můžete pro tento účel využít aplikaci SmartThings, která živý náhled videa zbezpečnostních zvonků a kamer umožňuje.

Všechny výše zmíněné novinky se týkají aplikace Google Home pro Wear OS ve verzi aplikace 2.66.58.3, která je dostupná ke stažení pro všechny hodinky s Wear OS 3.0 a novější.Chytrá domácnost se stává běžnou součástí našich životů, s různými výrobci může být ale integrace složitá. Nový standard Matter slibuje zjednodušení. Jak funguje spolu s chytrou domácností od Google?

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!