VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Aplikace Google Home umožňuje změnit pořadí položek pro ovládání chytré domácnosti

23.04.2023

Google si přichystal další novinku, která usnadňuje ovládání chytré domácnosti pomocí aplikace Google Home. Nově si můžete změnit pořadí položek přidaných do Google Home.

Text: Ondřej Kaňa

V posledních pár měsících se Google pořádně opřel do vylepšování své aplikace Google Home pro ovládání chytré domácnosti. Asi nejvýznamnějším vylepšením bylo, že rutiny bylo možné spouštět za pomocí zapnutí/vypnutí světla TV nebo chytrého zvonku. V březnu pak Google Home umožnila přístup k chytrým kamerám a zvonkům výrobců třetích stran (Xiaomi, Tuya atd.). Nyní přichází další drobné vylepšení, které usnadní používání této aplikace od Google.

V minulosti bylo pořadí položek k ovládání v Google Home řazeno abecedně. Nově si můžete v sekci Oblíbené uspořádat pořadí těchto položek dle vlastního uvážení. Google dále ve svém blogu uvedl, že se zrychlilo načítání kamer a zvonků Nest v aplikaci Google Home. Osobně ale žádné zlepšení nepociťuji, zvonek Google Nest Doorbell (recenze) se stále načítá stejně rychle.

Novinky jsou dostupné v aplikaci Google Home, která je ve veřejném náhledu. Aktualizace v Google play není nutná, vše bude spuštěno na straně serveru Google.

Co je Google Home?

Google Home je aplikace pro hlasové ovládání chytrých zařízení v domácnosti, která umožňuje uživatelům ovládat své chytré reproduktory, osvětlení, televize, termostaty a další zařízení pomocí hlasových příkazů. Aplikace je kompatibilní s řadou zařízení, včetně Google Home Mini, Google Home Max a Google Nest Hub (recenze). Uživatelé mohou použít aplikaci Google Home ke streamování hudby, přehrávání podcastů nebo přijímání zpráv a upozornění z jejich chytrých zařízení jako je chytrý zvonek Google Nest Doorbell (recenze).

Google Home také umožňuje uživatelům vytvářet rutiny, které kombinují několik akcí do jednoho příkazu. Například můžete vytvořit rutinu "Dobré ráno", která zapne vaše osvětlení, spustí hudbu a přečte aktuální zprávy. Aplikace Google Home je uživatelsky přívětivá a snadno se používá, což ji činí skvělým nástrojem pro každého, kdo chce využít potenciál svých chytrých zařízení v domácnosti.Chytrá domácnost se stává běžnou součástí našich životů, s různými výrobci může být ale integrace složitá. Nový standard Matter slibuje zjednodušení. Jak funguje spolu s chytrou domácností od Google?

Chytrá domácnost se stává běžnou součástí našich životů, s různými výrobci může být ale integrace složitá. Nový standard Matter slibuje zjednodušení. Jak funguje spolu s chytrou domácností od Google?

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!