VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Webová verze Google Home začne zobrazovat živý náhled z kamer Google Nest

26.10.2022

Google zavádí další novinku pro svou chytrou domácnost - webová aplikace Google Home dokáže zobrazit živý náhled videa z kamer Google Nest. Jakých kamer se to týká a kdy bude Google Home pro web dostupný pro všechny?

Text: Ondřej Kaňa, Zdroj

Editováno 31.10.2022: webová aplikace Google Home už je dostupná také v Česku. Jak bylo slíbeno, tak na home.google.com je dostupný živý náhled z kamer a zvonků Google Nest. V případě, že máte pouze jednu kameru nebo zvonek, tak vidíte rovnou náhled této kamery. Kameru je možné vypnout a zapnout, vypnout nebo zapnout zvuk, je možné si video z kamery zvětšit na celou obrazovku a nechybí ani zoom. Při vícero kamerách si můžete zobrazit všechny v jednom okně nebo mezi nimi přepínat. Chybí ovšem přístup k historii záznamu z kamer a není tedy ani možné uložit videa do PC (což považuji za velký nedostatek). Nejsou dostupné ani žádné další možnosti nastavení kamer a zvonků.

Doporučujeme: Recenze Google Nest Doorbell Battery: má smysl v Česku bez předplatného?

Google každopádně při prvním spuštění upozorňuje, že aplikace běží ve veřejném přístupu a všechny funkce zatím nejsou dostupné.

Původní článek: Google se pořádně zakousl do své chytré domácnosti. Na začátku října představil velké vylepšení pro svou mobilní aplikaci Google Home a od včera je možné spouštět rutiny pomocí chytrého spotřebiče. Od záčátku října je aplikace Google Home dostupná také pro hodinky s WearOS. Další novinka se týká Google Home pro webové prohlížeče.

Tento týden totiž proběhne aktualizace Google Home na webové adrese home.google.com, která umožní prohlížet stream z kamer a zvonků Nest a to přímo z webu. Živé video bude možné sledovat na celé obrazovce, bude možné jej přiblížit. Pro některé uživatele by měla být možnost sledovat kamery již nyní. Osobně tuto možnost nemám, ale Google slibuje, že nejpozději příští týden bude dostupná pro všechny.

Jak webová verze Google Home funguje?

 1. Přejděte na svém počítači na home.google.com.
 2. Přihlaste se pomocí stejného účtu Google, který používáte v aplikaci Google Home.
 3. Sledujte živé přenosy z vašich kamer.
 4. Přepínejte mezi zobrazením jedné kamery a zobrazením z více kamer. 

Co mohu živě sledovat?

 • Sledujte živé přenosy všech svých kamer Nest a domovních zvonků.
 • Sledujte živý přenos z jedné kamery nebo ze všech najednou.
 • Zvětšete si video na celou obrazovku.

Co mohu ovládat?

 • Zapnout nebo vypnout kamery a zvonky
 • Aktivujte kameru, která je napájena na baterie
 • Zobrazení stavu kamer: zapnuto/vypnuto, neaktivní a offline.

Jaké kamery a domovní zvonky jsou kompatibilní?

 • Nest Cam (baterie) a Nest Cam (kabelové)
 • Nest Cam s reflektorem (kabelové)
 • Nest Doorbell (baterie), Nest Doorbell (kabelový) a Nest Doorbell (kabelový, 2. generace)
 • Nest Cam Indoor a Nest Cam Outdoor
 • Nest Cam IQ Indoor a Nest Cam IQ Outdoor

Pro zobrazení kamer na webu Google Home je nutné používat prohlížeč, který podporuje WebRTC a Media Source Extension. Na Internet Explorer si pak kamery z home.google.com nespustíte. 

Zpřístupnění kamer přes webovou verzi Google Home je další vylepšení chytré domácnosti od Google, osobně doufám, že webová verze přinese další možnosti ovládání a přiblíží se mobilní aplikaci.

Využíváte kamery nebo zvonky Google Nest? Co říkáte na novou možnost prohlížení stremu z kamer z webové verze Google Home? Napište do diskuse.Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!